Petijee presents Beat Garden Compilation 7

Petijee presents Beat Garden Compilation 7

Vždy je dobré, když se něco děje. Tím především myslím, když se něco děje v “našem okruhu”. Sice je to na zamyšlenou, že daný okruh se týká pouze lidí (v ČR jedinců), kteří mají o tento styl hudby zájem, ale zároveň pořád lepší zvětšovat pomalu daný okruh než dělat kompromisy.

Slovenský label Gergaz, který se stará o to, že beat scéna tu má smysl, se rozhodl pro další pokračování jejich kompilace Beat Garden. Jako patrona oslovili Petijeeho, který dostal 100% volnou ruku pro výběr producentů. A kdo se v tomhle pohybuje, tak ví, že uhnat lidi, aby něco dodali včas, je občas nervní úkol. Vše ale nakonec klaplo a Petijeemu se podařilo sestavit zajímavý seznam jmen a u některých se i zastavím:

 

  1. Jureš z Fallgrapp s Ashley Abrman, od které čekám stále více, jelikož na to má.
  2. DTonate, který opět po letech promluvil produkcí a jasně zacpal hubu všem těm píčabeats, kteří vstávají a usínají s tutorialem na trap snare rolls. Už sakra vydej to album.
  3. Stratasoul – ačkoli většina jeho tvorby je mi vzdálená, tak umí udělat totální nadčasovky, takže si jen přeju, že se brzy od něj dočkáme dalších tracků.
  4. Inphy – Po DTonate další česká naděje, která může uspět na světové beat scéně (český Elaquent?). Jen stále doufám, že se aktivně připravuje na totální útok. Už by to chtělo. Sice na některé basy, zvuky a acapelly jsem už alergickej, ale jako celek to funguje.
  5. Hey Emil – Dvorní producent Prezidenta Lourajdera umí. Umí bejt špinavej jak jeden pán z Oxnardu.. Zde ukazuje i jinou stránku a já jen doufám, že brzo ukáže i tu špinavou.
  6. Trishes – Tenhle DJ, beat maker a rádio postava z vídeňského rádia FM4, kde má už roky svůj pořad Tribe Vibes vhodně doplňuje mood celé kompilace.
  7. Agfa Park – pod tímto jménem se skrývá Vec. Člověk, kterej je celkově strašně důležitej pro tenhle československej píseček. I bez kompromisů jasně ukazuje, že to dá. Sámsystém se vším všudy. Tleskám. Jediné, co mi vrtá hlavou, odkud znám melodii toho synťáku. A to neni nic ve zlém. Jen jak kdybych to už znal několik let.

Sám samozřejmě přispěl i Petijee, který se od vydání alba Soul Paper Scissors pořádně nezastavil. Sám jsem zvědav, z jakým zvukem přijde tento rok. Jestli se to bude držet ve zvuku alba, nebo jestli třeba “zkajtranádovití” nebo to bude úplně jinam. Každopádně je skvělé, že to funguje, že ho pravidelně hraje Rádio FM, že pravidelně hraje po různých akcích a že to celé není jen o tom, že si někdo dělá v pokojíčků beats, kouří u toho sekanou a posílá to kámošům přes messenger.

Když se pokusím nějak celou kompilaci shrnout, tak jsou na ní věci, ke kterým se určitě budu vracet, které rád budu hrát lidem. Ne vše je ale můj šálek kávy a to proto, že asi nikdy nepřijdu na chuť soundu, který nazývám zvuky tekoucí vody. Možná to je i tom, že jsem  skrz na skrz prorostlej rapem a ctím jeho zásady a postoje. Proto ve mě asi navždy bude cennější cesta alá vinyl, sampl, studování hudby, studování kořenů, vracení peněz zpět do hry atd. více, než zvuk staré ledničky překroucený přes kalkulačku a 600 efektů. To ale neznamená, že bych nemohl cenit různé producenty. A když to uvedu na příkladu, tak 99% hudby, kterou dělá Jimmy Pé, mě absolutně nic neříká, ale 120% ho cenim za to všechno, co dělá a jako to dělá.

Každopádně 20 z 10 labelu Gergaz. Maximální respekt za ty roky práce. A pokud tu někdy chceme mít něco, co nezajímá jen 23 lidí v události na facebooku, tak to podporujme, motivujme se o toho a posouvejme dál.

Reklamy
Share