Unikátní projekt Foreign Exchange by naši čtenáři měli znát. Ne jenom kvůli tomu, že o něm s radostí píšeme kdykoliv se naskytne příležitost, ale především proto, že jejich první deska “Connected” je jednou z těch, která by u hudebních fajnšmekrů nikdy neměla zapadnout prachem.

Perfektně fungující chemie mezi vyklidněnými Nicolayovými beaty a Phonteho chytrými rýmy donutila před čtyřmi lety všechny recenzenty sáhnout po vysokých hodnoceních a fanoušky volat po druhém dílu. Nic takového se ale nekoná. “Nesnaž se spravit něco, co funguje” evidentně není pravidlo, kterým se Phonte a Nicolay řídí. Než poprvé zmáčknete play, zapomeňte na veškerá očekávání a představy, protože “Leave it All Behind” nezní jako album od stejné skupiny, která vydala “Connected”. Zatímco první deska byla hip-hopová s prvky R&B, tohle je naopak R&B, nebo chcete-li neo-soul, s pouhýma dvěma rapovanýma slokama od Phonteho.

Jedna z mála společných vlastností obou desek je zřetelný Nicolayův rukopis. Jeho podklady jsou pořád stejně příjemné a budou vaším nejlepším společníkem v momentech, kdy budete chtít jen relaxovat. Nicolayovo užití nástrojů a vrstvení melodií je ještě pestřejší než dřív, beaty zní stále velmi živě. Vedle jeho klasického zvuku ho můžete slyšet i experimentovat se styly a úspěšně kombinovat soul s jazzem, downtempem nebo elektronickou hudbou. Právě Nicolayova práce je to, co tohle album dělá výjimečným.

Phonteho možná ani nepoznáte. O svých pěveckých schopnostech v minulosti několikrát přesvědčil, ale je otázka, jestli jsou dost dobré na to, aby utáhly celé album. Nebýt hostujících zpěváků v polovině tracků, určitě by to tak dobrá deska nebyla, protože právě Darien Brockington, Yahzarah a Muhsinah tu zanechávají nejlepší dojem. Phonte jako zpěvák není vůbec špatný, ale jeho vokálům zkrátka chybí něco k tomu, aby nezůstaly ve stínu hostů. Stačí slyšet jeho rapované sloky a není třeba přemýšlet o tom, jaká je jeho nejsilnější stránka.

Až si budete chtít zpříjemnit večer, “Leave it All Behind” vám k tomu může pomoct. Při jeho poslechu je zřemé, že nejde o záležitost splácanou během pár dní. Nicolay si pohrál s melodiema, pustil se do experimentů a ti, kdo čekají na slabý moment v jeho kariéře, musí čekat dál. Holky a vztahy je téma, které vždycky Phontemu šlo, a svou úroveň si drží i tentokrát. Stačí, když nebudete čekat pokračování “Connected”, a snad budete spokojeni.

The Foreign Exchange – Leave it All Behind:

01. Daykeeper feat. Muhsinah

02. Take Off The Blues feat. Darien Brockington

03. All Or Nothing/Coming Home To You feat. Darien Brockington

04. I Wanna Know

05. House Of Cards feat. Muhsinah

06. Sweeter Than You

07. Valediction

08. If She Breaks Your Heart feat. Yahzarah

09. If This Is Love feat. Yahzarah

10. Something To Behold feat. Darien Brockington & Muhsinah

11. Leave It All Behind

Reklamy