Visionaries je šestičlenná (2Mex, LMNO, Keykool, DJ Rhettmatic, Dannu a Zen) kapela, která již vydala tři úspěšná alba, to poslední pak Pangaea z roku 2003. Jejich novinka We Are The Ones (We´ve Been Waiting For) je pak tedy jejich v pořadí čtvrtá společná deska. Mimo to pak jednotliví členové natočili nespočet sólových a kolaboračních. Produkci na většině alb zajišťuje DJ Rhettmatic, člen známé DJ´s party Beat Junkies (spolu s např. Shortkutem či Babuem z Dilated Peoples), a ostatní ničí mikrofon. Mimo to vše se před dvěma lety ukázali v kompletní sestavě na koncertu v Praze.

We Are The Ones si v popisku nese tvrzení o jejich dosavadní nejlepší práci. To ještě před poslechem potvrzuje pohled do tracklistu se zajímavými hosty a producenty.

Pokud sečtete všechny producenty, dostanete se na číslo 10, což je při 15 peckách dosti vysoké číslo. Jedná se sice o známá jména (J Dilla, Madlib, Kev Brown či DJ Khalil), ale ucelenost zvuku na to doplácí. We Are The Ones je sice dobře poskládané, ale stejně je při poslechu stylová roztříštěnost znát. Kvalita beatů však tenhle nedostatek hravě kompenzuje. V dobré formě se zde v “All Right“ ukázal Dilla, “Need To Learn“ je bomba v Madlibově provedení a “In The Good“ pak syrovost v podání neznámého jména James Alsandera. Na mikrofonu je situace podobná a přizvat si k pěti základním MCm dalších osm hostů, je odvážný tah. Nutno však podotknout, že Sadat X, RBX, Rakaa Iriscience, YZ a Brother J se objevují všichni ve společné skladbě “Need To Learn“, která patří k tomu nejlepšímu. Velkou výhodou MCs ve Visionaries je, že jsou snadno rozeznatelní podle hlasu, především tedy 2Mex a LMNO. Všichni se pak reprezentují na mikrofonu v pozitivním světle. Slyšíte kvalitní skladby s kladným poselstvím, což je dáno i silným náboženským cítěním celé party (zvláště LMNO je velmi striktní křesťan).

Snad jediné co mi na albu chybí je pecka “War“, která vyšla jako b-strana singlu “All We Need“. We Are The Ones ale hraje dohromady velmi dobře a rozhodně vás po třetím poslechu neomrzí. Jestli se jedná o jejich dosavadní nejlepší práci si netroufám tvrdit, ale určitě si album sežeňte. Určitý celkový nesoulad a nesehranost je proti tomu vyvážená kvalitou jednotlivých tracků.

Visionaries – We Are The Ones (We’ve Been Waiting For):
01. All We Need
02. In The Good feat. Ariano
03. All Right
04. Crop Circles
05. Do Gooders feat. Georgia Anna Muldrow
06. 1%
07. Lately
08. 4wd Motion
09. The Moreye/Reprise feat. Ikey Owens
10. This Here
11. School Daze
12. Smash Music
13. Need To Learn feat. Sadat X (of Brand Nubian), RBX (of DPG), Rakka Iriscience (of Dilated Peoples), YZ, Brother J (of X-Clan)
14. Talking Handjive feat. Shortkut (of Beat Junkies)
15. We Are the Ones

Reklamy