Ano! Ano. Ano! The Roots – Feel It (You Got It)

Ano! Ano. Ano! The Roots – Feel It (You Got It)

Tím třikrát ano nemyslím tu zkurvenou politickou stranu, ale nadšení z toho, že po delší odmlce nám posílají novinkou The Roots.

Už 5 let čekáme na novou desku (poslední byla …And Then You Shoot Your Cousin v 2014). Už nějaký rok se špitá o desce End Game a někde prosakovalo, že v rámci různých sessions vzniklo cca 263 tracků. Ty vole. 263. Nechápu.

Osobně za jeden z důvodů, proč ještě nemůžeme koupit nové album je to, že tenhle band je busy as D1. 5x týdně v The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, občas turné a do toho třeba dělání projektů jako je dokumentární seriál Songs That Shook America, kdy je každý díl věnovaný jednomu tracku ( jako např. Ten Dement – Jesus Walks, King Kendrick Lamar – Alright,  zákládní kameny Run-DMC – Rock Box,  inovátoři Outkast – Evelators,  ten, co mimochodem produkoval Informer, MC Shan – The Bridge, královna Queen Latifah – Ladies First).

No ale to samozřejmě není vše. Třeba nyní ve spolupráci Citizen Bank jednou kampaň Made Ready, kdy vznikly videa (viz níže) o téhle crew, o které se jako o jedné z mála může tvrdit, že je legendární. K tomu máme i track Feel It (You Got It).

A co to je? Rádoby chytvalej song pro rádia? Nějaké kouzlení inženýrů, který za každou cenu chtěj hit? Já říkám ne. Tohle je kus umění, kdy ten nejvíc přehlíženej MC ze všech dementních top 5 anketách, opět potvrzuje svojí extratřídu.

„The fact that I’m still here is a product of perseverance“

Do toho produkce, u které to prostě cejtíte. Cejtíte, že to je hudba, která má šanci přežít víc, než track, který jeden den rotuje v nějaké instastory, ale za 2 dni už si na něj nikdo nevzpomene.

A ano .Mám rád The Roots. Ale hlavně proto, že dělají konstantně kvalitní hudbu. Hudbu, co má co říct. Z rozhovorů s nima o nich víte, že to nejsou žádný lopaty. Nemusej na sebe strhávat pozornost vyvolanejma skandálama. Neškermraj uměle o pozornost. Neukazuj, že maj peníze. Jsou příkladem. A tenhle svět potřebuje pozitivní příklady. A oni jsou jednoznačně jedním z nich.

Díky.

Reklamy
Share