Apoka – Styl je 60 panelů mýho originál ména

Již delší dobu je tvoje deska Kodex Orthodox venku. Jak to dnes zpětně hodnotíš, jsi spokojen se svým prvním solo buřtem? Byl to jen začátek tvé cesty nebo to zůstane na jednom zářezu, jelikož si avizoval, že dvojka, potažmo třeba i  tvůj klip, nenechá na sebe dlouho čekat.

Rozhodně je to začátek cesty, a už mám našlápnutý na další projekt. Zpětně mě jebe jedna základní věc a to nedostatek prodaných CD. Je to celorepublikovej problém, ale i když vím že vypálený to má lidí až hanba tak pro mě je směrodatnej balík prachů z originál CD, kterým pak platím studio a dalších milion věcí, na který tím pádem ty prachy chybí. Rozhodně jsem udělal chybu, že jsem nepustil ven video klip, s kterým se do ted zaprcávám doma, jelikož dnes mám pocit, že se spíš prodávaj věci, kde si mediálně provařuješ ksicht, než jakou desku si udělal. Už opadla doba kdy sis vydal CD a jen z principu že je to něco českýho se to dobře prodávalo. Chce to zkrátka pořádně masírovat okolí, ale vzhledem k tomu že nelýžu koule mediálním mistrům, který maj v rukou český hip hopový média, má to za následek menší viditelnost na veřejnosti.

 

Máš už tedy nějaký bližší plán na druhou desku, kdy by mohla vylézt a co od ní máme očekávat.

Jo khámo plánu je moře, ale ven je blít nebudu , nechte se překvapit. Ale můžu všechny ubezpečit, že to nebude žádnej luční pohodový hip húpek, ale ani vtírání se do prdele novým trendům posledního půlroku. Jebat ! Je to jak u writerů, styl není jeden zbajtovanej pěknej train ze stylem někoho jiného, styl je 60 panelů mýho originál ména.

 

Vim, že každej tvrdí, že nekouká na kritiku, názory, diskuze, jak si to měl ty a jak si to vnímal?

Kritika mi hodně dává doteď, samozřejmě když není úplně mimo mísu ala hodnocení v časopise street kde sem dostal mín bodů než srandista Papa pedo – fini , nebo jak se jmenuje. Ale názorů je tolik kolik je  lidí, tudíž jako sraček, takže beztak musíš mít v hlavě především svou cestu, které musíš věřit. A já ji věřím …

 

Co se týče recenzí a názorů na tvou desku, tak sem zaznamenal celkem dobrý ohlas mimo rap orthodox fans a nadruhou stranu je pro lidi prý těžko stravitelné a že se zbytečně snažíš nacpat  do řádků víc než se vejde.

To je těžký, mě zas píše spoustu fans, který tvrdí že tohle přesně jim na scéně chybělo. Já nehodlám jet to co se podbízí jenom proto že Supercroo udělaly průvan. Jak už jsem jednou řekl – je tady spousta jiných skříní, který je třeba otevřít. A né zas všechno cpát do stejného šatníku. Tohle je klasická česká povaha.

 

Jak si ted vlastně spokojenej, čekal si od toho víc, jako větší zájem,víc koncertů atd. nebo to je začátek od kterého se chceš odrazit? Je jasný,že mnoho lidí zná Naší Věc, ale pod jménem Apoka se jim nic možná nevybavuje.

Já sem čekal platinovou desku, ovace ve stoje v lucerně + potřepání ruky s Luckou Bílou a zazpívání duetu s Božským karlem. Heh,nevim, vole. Jsme v čechách, takže sem čekal větší třesk okolo toho, ale ted jsem zjistil, že jsem měl předtím asi vydissovat nějakýho provařeného rapera anebo udělat featuring s nejakou zahraniční hvězdou. A na dobrým zvuku svýho ména právě ted makám, bylo by asi divný čekat, že se každej posere jenom proto, že sem se prostě rozhodl vůbec něco dělat sám.

 

Myslíš že je ťed doba, ve které rozhoduje kvalita nebo stačí jen nějakej skandál, dětskej disstarck nebo mít za sebou solidní firmu a dobré známosti?

 K nutnosti stropit nějakej skandálek při vydání desky sem už mluvil a vše co si ted uvedl,hmmm, já bych řekl, že jestli chceš bejt raper, kterýmu budou děti lízat koule, pak je na čase aby si tyhle všechny + dalších 50 pičovin skloubil do koktejlu, kterým budeš polývat lidi tak 14 dní před vydáním tvé desky. Vždycky rozhoduje kvalita ale tu musíš nějak opepřit jinak tě to smete s dalšíma novinkami typu – nové mikiny za 500,-. Podívej se kolik zoufalců tenhle koktejl už namíchalo a myslím, že jim to docela vychází, jmenovat je nebudu, reklamu antiraperům nedělám.

 

Tak odjakživa fungujou jako nejlepší promo kvalitní koncerty, tam se hlavně buduje jméno, pokud se náhodou nedostaneš do vily. Čili nejsou koncerty, není prodej. Není fame, není game. Co by si vzkázal všem promotérům?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak to momentálně vypadá v Brno sektor. Naše Věc v produkčním půstu, Colektiv byl je snem, tafrob se nudí a opírá se do svých donedávna partáků na podiu, janek jančí a disgrafix stále točí klipy, takže toho ted od vás moc nevylezlo, krome 12“ Tafroba a Opiův Cutaloge.

V Brno sektor je totální zatuchlej klid. Opět krom nás /*apoka – Kox, Opia – cutalogue. Je mi  k smíchu když slyším jak Tafrob chčije do lidí jak je to tu na piču a tváří se že na všechny Nu shits má patent, ale to že my o tom mluvíme už tak 4 roky, jak je to u nás v piči, to se jaksi ztratilo. Mě zajímaj výsledky ale děti mají rádi kref, takže pavel jim ji poskytl i když říká věci který sou sto let venku. Krom toho že dissnul i mě – tak pro něj mám vzkaz: ZMRDE, PINK CAN KILL! – zasvěcení vědí.  Ale sem rád i za něj i když se jeho a celej ZW styl nelíbí a příjde mi jak plácání kyblem o zem, držím mu palec. Jinak věřím tady pár jménům, ale už fakt nevím. Kromě Vylovenýho Pluta, pro mě nudnýho Tafroba a Disgrafix který máj spoustu stylových fotek v tričkách La Costa nevím bohužel o ničem co by svítilo v budoucnu v Brně – bohužel, samozřejmě kromě mě  a mojí crew.. haterz at píšou vzkazy, he he he….a ještě něco, vem si všechny věci co vylezly z Brna, a spočítej kolik procent je z naší crew… pak se musíš smát, protože je to tu fakt zoufalý….málo CD nosičů, ale u kotle fronta to-pičů.

Nemyslíš právě, že spousta lidí se bojí mluvit, otevřít ty dveře a říct co nebo kdo tě sere?Čím víc lidí nenávidí,tím víc lidí miluje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vím, že si měl mít na opiovi též jeden track, proč tam nakonec není?

 Sem rád že tam není,nebylo to Oka zkrátka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Je něco v brně nová naděje o které bysme měli vědět?

Doufám že je, ale já o ní bohužel nevím….

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy
Share

Napsat komentář