Beyuz – Lounge Life (Album Stream)

Beyuz – Lounge Life (Album Stream)

Je dobré zase slyšet “domácí” hudbu. Beyuz je sice Slovák, ale tohle nedělím a beru to tak, že když jsem někde v zahraničí a někdo mi řekne, ať mu pustím něco tam “od nás” , tak samozřejmě pouštím i slovenské věci. A pokud tohle jméno slyšíte poprvé, tak okamžitě koukni na jeho stánky, kde si projdi, co vše produkoval.

Název alba mě hned v mé fantazii přenáší do pohodlné sedačky. Nemusí být u toho žádná společnost, jelikož sedím u okna a z prvního patra kavárny sleduju pouliční stres, zatim co já sem v naprostém klidu a lehce se tomu směju. Úvodní věc Wonderland je takovou předehrou, vystoupáním do prvního patra s tím, že mé oblíbené místo je volné. Druhá věc mě posune na sedačku, proběhne rituál s objednáním, vyložením potřebných věcí na stůl s tím, že nech ten telefon v kapse. Aspoň na chvíli. Při Delivery mi donesou kávu. Chtěl jsem espresso, ale donesli českej bazén, takže říkám, že klidně zaplatím i ten bazén, ale ať mi donesou opravdu espresso. U dalších skladeb, jelikož sedim v kavárně v Národním divadle, tak vidim ty koleje niť, mi nabíhají různé různé asociace. Chvíli je to již jednou zmíněný venkovní mumraj a stres, chvílema je to otočení pozornosti do kavárny a sledování té nálady a chvílena je to pohled do blba se skrytou myšlenkou, že nemyslet na nic. To se samozřejmě musí opakovat, takže nemyslet na nic, nemyslet na nic, nemyslet na nic, nemyslet na nic. Je to těžké udržet, jelikož tok myšlenek je obrovský a soustředit se občas jen na hudbu je kurva těžké. Proto si některé věci pouštím znova a snažím se soustředit pouze na ně. U Flashdance se zavřenýma očima lehce jedu cvičení krku a tím, že maluju obrazy na víčka a vytvářím si tak svojí vlastní televizi. Pak ale kouknu do mailu a zjistim, že ani na hodinu neni dnes čas, takže z té siesty se opět přenesu do pracovního moodu. Na ten potřebuju klid, takže vypínám a nabitej energií jedu dál.

A co k albumu říká sám Beyuz?

“Držím sa konceptu tak, aby každá pesnička presunula poslucháča na iné miesto s inou atmosférou. No stále zachovávala pokoj a priestor pre fantáziu. To je pre mňa Lounge Life.”

Album vyšlo 22.10.2016 skrze ajlavmjuzik. Jen tak dál.

 

A nezapomeň, že 9.12 slavíme 10 let cream.cz. Událost zde

Share