Bling47 Breaks Dilla Edition: D’angelo x Dreamin’ Eyes (Dilla RMX) x Waajeed

Je pondělí a to znamená, že štramák Waajeed posílá další video ze série Bling47 Breaks Dilla Edition. Tentokráte nám o vybrané věci vypráví sám Waajeed. Jedná se o Dillův remix Dreamin´ Eyes, což je věc od tento rok se vracejícího rebela D´angela.

Samotný vznik remixu je vázám na rok 1999 v Electric Lady Studios v NY. Dilla,  Waajed a The Roots tam byli při natáčení Commonova alba "Like Water for Chocolate". Ve vedlejším studiu zrovna dělal D´angelo na Voodoo´s .  A vybíral si i nějaké Jay Deeho beats. Co se nakonec stalo s těmi beats se už nikdo asi nikdy nedoví, ale později pouze vyšel neoficiální remix tracku "Those Dreamin´ Eyes", který později vyšel na Jay Dee Unreleased od Houseshoes Records. Ten den později do studia ještě dorazil Premo a mladý Alchemist a možná při této příležitosti vznikla i přiložená fotka, která dnes proletěla internetem.

Dilla pro tento remix použil věc The Colorado Trail od Dave Grusin. Tento americký skladatel a pianista tuto skladbu nahrál v roce 1976 a vyšla na desce "Discovered Again!". Skládal i hojně hudbu do filmů a seriálů, za což byl oceněn prozatím celkem 12 Grammy. (filmy jako např. Tequila Sunrise, Selena, Havana atd.)

Celkově tento sampl Dilla použil 3x a to konkrétně "Dreamy" (nikdy nevyšla oficiálně, pouze jako track na jeho beat tapes), DFTF ( Illaj J – Yancey Boys) a tedy Dreamin´ Eyes. Jestli je něco tento rok skvělé, tak je to tato série videí.

 

 

 

čti také:

Bling47 Breaks Dilla Edition – DJ Parler, Rich Medina, Black Milk

Bling47 Breaks Dilla Edition – Slum Village – The Look of Love

Taky sleduješ Bling47 Breaks Dilla Edition?

Měl bys slyšet: Waajeed Beat Tape: Part 1

Waajeed podruhé vytahuje ze svého šuplíku. Dej Beat Tape: Part 2

 

 

 

 


 


 

Reklamy
Share

Napsat komentář