Bling47 Breaks Dilla Edition: Houseshoes – Fever

A opět ten Houseshoes. Pro někoho arogantní debil, pro někoho totální král. V dnešním díle došlou na jednu srdcovku a to "Fever" od Q-Tipa. Tento track vyšel jako bonus k The Renaissance a na tejpu Open The Mixtape: Abstract Innovations (jako "Feva"). Někdo taky tuto věc zná jako "Sum Spooky Shit".

Zde klasicky Dilla ukázal, že při hledání samplu je věčná škoda lovit pouze v těch klasických vodách, kde už se hrabalo tisíce lidí. Tuhle prasárnu našel na desce "Barry Blue" od Barrry Blue z roku 1974. Berry Blue je anglický zpěvák, producent a songwriter. Když si pustíte jeho největší hity jako "Do You Wanna Dance?" nebo "Dancin´ (On a Saturday Night)", tak vás asi neosloví tento estrádní projev. Dilla ovšem vytáhl geniální zvuk z věci "One Way Ticket (To The Blues)". Určitě tuhle věc znáte v podání Eruption . Originál této věci nejspíše pochází z roku 1959.

Houseshoes zařadil tenhle beat do svých Top 5 od Dilly. A přesně tady mě bere ten moment, kterej vidíte v čase od 0:30. Ten stav, kterej navodíte poslechem tohoto samplu a následného Dillova podání. To je přesně ty "butterflies in the stomach". A to je přesně to, co by měla dobrá hudba dělat. Nejvíc.

 

 

čti také:

Bling47 Breaks Dilla Edition: 4 x Houseshoes

Měl bys slyšet: Jeedo (Waajeed) – Make It Boom / Let It All Hangout

Video: House Shoes: Roller Coaster feat. Self Says and Fat Albert Einstein

 


 


 

Reklamy
Share

Napsat komentář