Zdravím potřetí čtenáře cream.cz. Doufám, že se máte skvěle, já se mám nádherně spolu s Fattem. Máme venku totiž třetí studiovou desku “Doma”. Prodeje i ohlasy jsou OK, tentokrát jsme se vydali vydávat neobvyklou cestou. Sice je to vše na CD, ale nezvolil jsem distribuci přes major label. Proč? Protože. Cena nebyla OK, nevyplatilo by se mi to prakticky vydat, třeba další deska poputuje přes major distribuci, ikdyž otázkou je jestli to má cenu? Kolik k vás si to kupuje v Bontonlandu, kterých je stejně asi jenom 10 v ČR? Možná míň. 50 lidí? To pro mě nemá cenu. Fakturace a podobné účetní věci trvají s distribuční firmou hrozně dlouho, na to nemá label, pod kterým vydávám nervy. A já nebudu sledovat šéfa labelu, jak je nervózní. Takže jsem zkusil třetí desku (pro mě s nejlepším materiálem a bookletem) vydat a distribuovat sám. Hlavně jsem chtěl docílit toho, aby lidi supportovali přímo labely a ne třetí osoby. Ikdyž v dnešní době buďme rádi aspoň za ty třetí osoby. Předobjednávky jely jak svině přímo na našem shopu (http://www.ideafatte.cz/shop), za což díky moc. A potom se poslalo něco do hip-hop shopů atd, ale o to mi ani tak nejde. Jde mi o to prodávat to na koncertech. Stáhni si desku, přijď na show a kup si desku po koncertě, který tě zabije. Hm? Docela to funguje s touhle novou deskou. Mám z toho radost.

 

Teď se blíží celkem dost koncertů, jezdí s náma opět DJ AKA a teď jsme se rozhodli brát s sebou na koncerty i Ryese, logicky, je to člen labelu, bude vydávat desku s Kenny Roughem z BPM, bude to peklo. Vydám mu jí. A jsem za to rád. Konečně něco, co má sdělení. Dejte téhle desce šanci, stojí to jenom 3 krabičky Marlborek nebo 4 výtečné Plzně v hospodě.

 

Samozřejmě se chystá nová velká várka merchandiseu. Budou trika a mikiny, do měsíce určitě. Staňte se fans naší kapely na facebooku, sledujte nás na twitter.com/ideafatte, mějte se rádi. Dík.

 

Idea

 

www.ideafatte.cz