Budos Band vydají po třech letech třetí desku s názvem III

Před časem vypustilo mé oblíbené vydavatelství Daptone Records důležitou zprávu. Jeden z jejich stájových koní, na které pravidelně padají vysoké sázky, se rozhodl následovat ostatní velké veličiny deepfunkového hnutí a vydat svou dlouho očekávanou novinku. Ta, jak je u Budos Band zvykem, ponese název odpovídající číslovce v jejich diskografii LP a vyjde 10. srpna tohoto roku.

Deska samotná byla nahrána během intenzivního osmačtyřicetihodinového pobytu ve studiu již v lednu tohoto roku, kam si členové skupiny odskočili navzdory sto padesáti koncertům, které během posledních dvou let odehráli. V Evropě je nicméně dlouho neuvidíme, protože své turné po USA mají naplánováno dlouho dopředu.

Přiznám se, že pro mě Budos Band byli vždy trochu oříškem. A to mám jiné afrobeatově laděné kapely celkem rád. V jejich případě se nicméně musím smířit s tím, že nevlastní tvorbu značky vždy a všude. Osobně si musím na jejich muziku udělat náladu, což však její hodnotu nijak nesnižuje, ba právě naopak. A první singl „Unbroken, Unshaven“ tuto tradici jen potvrzuje.

P.S. Pokud jste dosud nezaregistrovali nejnovější singl úžasného zpěváka Cee-lo Greena, dovolil bych si zmínit, že „Georgia“ byla nahrána společně s dalším zástupcem Daptone Records, a sice Menahan Street Band, které proslavil Jay-Zho singl „Roc Boys“, neboť sampluje jejich věc „Make the Road by Walking“.

Tracklist:

1.Rite of the Ancients
2.Black Venom
3.River Serpentine
4.Unbroken, Unshaven
5.Nature´s Wrath
6.Golden Dunes
7.Budos Dirge
8.Raja Haje
9.Crimson Skies
10.Mark of the Unnamed
11.Reppirt Yad


Reklamy
Share

Napsat komentář