Buff1, Now On & 14KT @ Altes Wettbürro, Dresden > Report

Zástupci labelu A-Side Worldwide, jmenovitě Jackson Perry, IX Lives a Haircut aka Now On, 14KT a Buff1 navštívili v rámci svého evropského cestování po klubech nám velmi blízké německé město Drážďany, a proto nebyl jediný důvod tuto akci ignorovat, zvlášť když cesta z Prahy do hlavního města Saska trvá ještě méně než do Brna.

Daná akce se odehrávala v klubu Altes Wettbüro, který na první pohled nepřípomínal nic, na co bychom mohli býti zvyklí od nás. Jednalo se o starší vilu, která zvenku vypadala trochu jako squat, leč vnitřní prostory klubu již byly na úrovni. Nic na tom však neměnilo skutečnost, že daný prostor nabízel kapacitu takových 60 hlav a že vystoupení A-Side Worldwide jezdů přilákalo jen pouhých 30 nejzapálenějších.

Celý program odstartoval až někdy o půl jedné ráno producent a rapper 14KT, jehož djský set obsahoval především jeho vlastní tvorbu z alba "The Golden Hour", a vše navíc doplňoval detroitský reprezentant Buff 1 krátkými freestyly a hajpováním.

Po lehkém, zhruba třicetiminutovém zahřívacím kole již přišel na řadu live rap v podání kalifornských Now On. I přesto, že fanoušků zde bylo opravdu minimum, celá trojice dala do vystoupení naprosto všechno. IX Lives občas trochu nestíhal a jeho barva hlasu také nepatří mezi nejpříjemnější, leč kde nestíhal on, nedokázal ho doplnit Jackson Perry, tak tam začal naprosto úřadovat Haircut aka Mayer Hawthorne. Ten totiž nejen že obstojně rapuje, ale především báječně zpívá a do toho se dokáže postarat i o vše potřebné za gramofony. Každému z příchozích muselo být hned po prvních skladbách jasné, kdo je tahounem této kapely, a byl jím právě Haircut.

Poté Haircuta vystřídal opět 14 KT a na pódium se přiřítila časovaná bomba z Motor City a dvojče Planet Asii Buff1. Ten se nebál jít ani tak daleko, že spoustu rýmů vychrlil přímo mezi pod pódiem stojícími fanoušky a bezpochyb nezklamal. Bez jakéhokoli hypemana totiž odspitoval téměř kompletní tracklist loňské výborné desky "Theres Only One" a i přesto, že nezazněly moje oblíbené skladby "I Know The Secret" a "Never Fall", i díky závěrečné "Beat The Speakers Up", jejíž druhou část zajel do mocného beatu "Made You Look",  Buff 1 předvedl přesně to, co jsem od něj čekal, a to tu nejpoctivější dávku Motor City rapu.

Pořád to ale nebylo všechno, protože poté se na stage dostavili i předchozí vystupující a začal bláznivý A-Side Worldwide jam, který zakončil Mayer Hawthorne svým již téměř legendárním singlem "Just Aint Gona Work It Out".

Naprosto báječná show všech zmiňovaných intepretů. Jenom je hrozná škoda, že kvůli ní musíme jezdit za hranice naší republiky. Škoda, ale příště bych jel určitě zase.

 

Související články:
Buff1, Now On, Mayer Hawthorne

Reklamy
Share

Napsat komentář