Charles Hamiton vs. J Dilla, House Shoes, Ma Dukes a další

Poměrně zajímavá kauza se nyní řeší na scéně ve Spojených Státech. Hlavním "hrdinou" je rapper, producent a nadějný newcomer Charles Hamilton, kterého můžete znát především díky singlu "Brooklyn Girls".

Po loňském digitálním releasu "The Pink Lavalamp" nyní Charles Hamilton vydává desku "This Perfect Life", jež vychází 25. srpna a podrobnosti, které se týkají tohoto LP vyvolali především v Detroitu velkou vlnu nevole. Charles Hamilton totiž k onomu albu nedávno zveřejnil podrobnější info, v němž uvádí J Dillu jako výkonného producenta celé desky. To udělal z toho důvodu, že tím chtěl uctít památku J Dilly, který Hamiltonovu tvorbu velmi ovlivnil a jehož Hamilton obrovsky obdivuje. Problém je však v tom, že Hamiltonova tvorba v žádném případě nezní jako to, co produkoval J Dilla a to, že Charles Hamilton jméno J Dilly do kredits své nové desky dal bez jakýchkoliv svolení od majitelů práv na J Dillovo jméno, kterými jsou jeho bývalý label Stones Throw a Dillova matka Ma Dukes.

Svým činem tak popudil většinu interpretů, ktěří měli s Dillou co dočinění, včetně jeho matky Ma Dukes. Jako první se hned ozvala legendární detroitská postavička Dj House Shoes, který okamžitě volal Charlesu Hamiltonovi a ptal se ho, co má znamenat, že jako výkonného producenta uvádí Jamese Yanceyho. Ten mu na to odpověděl, že Yanceyovi mu vše potvrdili, že má velice dobré vztahy s Ma Dukes, Illa Jayem a dalšími interprety z Detroitu typu Phat Kat nebo Black Milk. House Shoes poté okamžitě volá všem zmíněným; Ma Dukes dokonce do té doby o Charlesu Hamiltonovi nikdy neslyšela a je šokována a ihned prohlašuje, že "Charles Hamilton je naprosto šílený a bláznivý.".

Zbytek detroitské scény nezůstal pozadu. Royce Da 5´9´´ se vyjádřil v tom smyslu, že tvorbu Charlesa Hamiltona má velice rád, ale že je stále v takovém věku, že si ještě pořádně neuvědomuje, co vlastně říká a že bychom ho za to měli omluvit. Chráněnec House Shoese Marv Won dokonce okamžitě nahrál na Charlese Hamiltona disstrack s názvem "Chucky" do beatu od Mr. Portera. No a zmatený Charles Hamilton, který nechce uznat porážku, sice odstraňuje jméno J Dilly z bookletu nadcházející desky "This Perfect Life", ale všem vrací tvrdé údery. House Shoese označuje za bláznivého, z toho důvodu, že se mu snaží dovolat několikrát denně a Ma Dukes píše na jejím twitteru, že si z ní celou dobu dělal srandu a že jí prostě dostal.

Marv Won – Chucky (Charles Hamilton Diss)

 

Koupit CD – House Shoes – The King James Version na Kupuj Original

Související články:
J Dilla, House Shoes, Ma Dukes

Reklamy
Share

Napsat komentář