Je asi úplně jedno, jestli jim budeme říkat Champion Sound nebo Livě Band. Tahle parta okolo jména Radimo dokazuje, že to jde. Nejčerstvějším důkazem je jejich hraní na nejprestižnější taneční akci Juste Debout, která již funguje 12 let a jejíž průběh se nyní koná v obr hale Bercy.

Na české poměry to lze nazvat zázrakem. Parta hudebníků, která začala hrát s Prago Union a postupně rozšířila vystupování o další CZ a AK interprety, to nejprve korunovala evropským turné s Diamond D. Nyní tedy vystoupily na této prestižní akci.

Co si z toho vzít? Jednoduše by se dalo použít otřepané "když se chce, tak to jde". To se ale musí doplnit ještě o to, že tohle jsou muzikanti, tedy to, co 98% té české "hip-hop scény" není. A dělat živou hudbu znamená spousta dřiny, trénování a odříkání.

Samozřejmě tím nechci shazovat práci některých jedinců, ale muzikantství je úplně jinej level přístupu. To se prostě nedá ochcat. A když se potom tvrdě maká, tak to potom může dopadnout tak, že tyhle kluky z Čech vidíte v přiloženém videu. Někdo možná nevidí na jejich prezentaci nic převratného, ale kdo má rád živou muziku, tak tohle na každé akci ocení. 

Veuillez installer Flash Player pour lire la vidéo

 

A pokud máte rádi rozhovry a zajímá vás, co Radimo a jeho parta, tak doporučuju tento asi  nejlepší rozhovor za poslední roky.

 

 

Hodně potěšilo, že do tohoto videa použili muziku našeho oblíbence Xperimenta.