Dámy a Pánové. Je to tady. Union a jejich Analogtronics je venku. A výherce také.

Dámy a Pánové. Je to tady. Union a jejich Analogtronics je venku. A výherce také.

Union! Tak je to konečně tu. Vyhodnocení soutěže bylo slíbeno na pátek, ale stále jsem čekali na oficiální ukázky z alba, jelikož by byla strašná škoda, aby tohle zapadlo v návalu muziky, které se na Vás hrne ze všech stran. Takové to – „Union? Myslíš Prago? Ne, neznám“.

Věříme, že tohle album Vás zaujme a donutí si na něj udělat čas. A to je i přesně smysl tohoto webu. Méně je někdy více. A pokud někdo chce sledovat všechno dění, tak stačí projet pár blogů, kde na vás hrnou 20 věcí za den. My jsme ale fajnšmekři a proto se tu objevuje jen to, co nás zaujalo a co sami posloucháme, kupujeme, pouštíme na akcích. Ale pojďme k tomu hlavnímu. Union!

Zde použiju text od výherce vinylu „Time Leak“ a tašky Vinyl Love, kterým se stal Magic z webu royal-flush.cz. Gratulujeme.

Union je producentské duo z Paříže, nebo-li OJ a Gold. Svůj žánr charakterizují na svých stránkách jako analogtronic music (pozn. redakce – The name Analogtronics is a word combination defining „the analog at the service of the electronic“) a umělci, kteří je ovlivňují a se kterými se rádi identifikují jsou Jay Dee, Kraftwerk, Herbie Hancock či Isao Tomita. Stejně jako singl „Time Leak“ se i debutové album „Analogtronics“ bude vydávat 31.1.2012 ve státech, respektive 15.2.2012 ve zbytku světa přes Fat Beats Records (pozn. redakce –  doplnění legendy – spolupráce s Fat Beats Records  začala tak, že k nim přišel divně zabalený až záhadný balíček s nepojmenovaným CD.

Tvrdí se, že si v tu chvíli nebyli jistý,

jestli Stanley Kubrick vstal z mrtvých a udělal tento mixtape a nebo něco, co má navždy změnit jejich životy. Po poslechu ale zavládlo obrovské nadšení a tak ihned došlo k podpisu) a bude k mání například přes HHV za 19.95 €. Na albu se objevují hosté jako Talib Kweli, Elzhi, MF Doom, Roc Marciano, Guilty Simpson, Sly Johnson, Moka Only, Janice, Rapper Big Pooh, Rachel Claudio nebo Mani Hoffmann. Remix „Time Leak“ se mimochodem objevuje kromě remixů ze singlu od Damua a fLaka také na remixové kompilaci Opolopa „Mutants„, kde ji sám Opolopo remixuje.

V srpnu 2011 se Union objevují se singlem z alba „Wings“ a hostujícím Elzhiem na belgické volně dostupné kompilaci „Label Love vol.3“. Před půl rokem vyšel také „Summer mix„, na němž se objevily dvě exkluzivní skladby „Bed Time Story“ part.1 a part.2. Dále se objevili v září 2010 na japonské kompilaci „The Heart“ se skladbou „Janasa“ a zpěvačkou Rachel Claudio. A v neposlední řadě je venku také jejich remix skladby „Fences“ od Phoenix. Grafiku jim vytváří Jeremi Chenier.

Od sponzora Eventide dostali mimochodem část vybavení studia a jmenovitě používají například klávesy a synťáky jako Jupiter 8, Andromeda A6, Prophet 5, Rhodes nebo Studer A80 tape recorder. Za nejlepších 5 beatmakerů všech dob považují jména jako Jay Dilla, Madlib, Pete Rock, Dj Premier, RZA a za nejlepších 5 MCs – Busta Rhymes, Snoop Dogg, Nas, MF Doom, Elzhi….. Tak toliko lehce doplněná soutěžní odpověď.

 

Každopádně chci poděkovat i ostatním, co poslali odpověď (Ramel, Supet, Thovt, Vrcek, Wavezz a 5 dalších).

tracklist:

1.Intro
2.Mystery Part 1
3.Time Leak feat. Talib Kweli
4.Coco Mango feat. MF Doom
5.Light Odyssey
6.Good Morning feat. Moka Only
7.Song For Janasa feat. Rachel
8.Wings feat. Elzhi (free)
9.Fallin feat. Rapper Big Pooh, Janice
10.Blue
11.Preset Mars feat. Roc Marciano
12.October Rush
13.Digital Delight feat. Guilty Simpson (free)
14.Space B-Boy
15.Sky Dust
16.Baby Mama feat. Mani Hoffmann
17.Mystery Part 2

Pokud se ještě vrátím k samotné soutěži, tak běkdo by mohl říct, že šlo o to akorát přeložit během pár kliků nalezené info. To jistě ano. Ale hlavní smysl spočíval v tom, že těch 11 lidí, co odpověděli, nyní ví, kdo jsou Union. A o to nám přesně šlo. Často si stěžujeme na stav scény tady a co že ty lidi vlastně zajímá. Nyní víme, že možná někoho budou zajímat Union. A to nás těší. A je jedno, jestli těch lidí bude ve finále 20. Na akci Detorit v Praze přislo 70 lidí.

Příště by třeba přišlo 150. A i to by bylo dobré znamení. Závěrem už jen dodám, že v úterý 7.2 děláme akci v Chapeau a ne ledajakou. A to je přesně ten moment, kdy se může potkat 50 lidí, kteří tam půjdou za DJs a náplní té akce. Čili všichni, kdo si občas lementují nad úrovní pražskejch akcí, mají možnost přijít. Vidíme se tam. Třeba je to začátek něčeho nového. Konečně. Přidaná hodnota. To je to, oč tu běží.

Reklamy
Share

Napsat komentář