DR. WHO DAT? – Beat Journey (Lex Records)

Ještě před samotným poslechem jsem toho na desku Beat Journey slyšel hodně. A v podstatě jen samá doporučení a kladná hodnocení. Ale to měla od tohohle kluka jménem Dr. Who Dat aka Jneiro Jarel, který se měl před dvěma lety ukázat na koncertě v Praze, i jeho minulá deska Three Piece Puzzle.

Velké pozitivum při koupi Beat Journey je určitě pěkně zpracovaný obal, jehož papírové provedení sice není nejodolnější, zato hezky vypadá. Kromě toho najdete v balíčku přiložené i bonus CD se 4 solidními tracky. Zrak a sluch se ale ubírá především k druhému CD, kde je pecek celkem 18. Prakticky vše je instrumentální a disponuje celkovou délkou přes 50 minut.

Několikrát jsem četl o srovnání s Madlibem či Oh No, což lze uvést jako vhodný příklad. Skutečně by jste spíš na label tipovali Stones Throw než obecně experimentální Lex a na produkci někoho z bratrů Jacksonových než nesmělého Jneria. V potencionálním vzájemném souboji, ale u mě Jneiro ztrácí. V instrumentálních věcech, kde vás Madlib zabíjí rychlostí a dynamičností, působí Beat Journey příliš roztažitě a strnule. Postrádám tam mnohem větší překvapivost a náboj.

Na druhou stranu se i tak jedná o vynikající poslech. Třeba prvních 6, 7 věcí mě ničí a rád doposlouchám i zbytek alba. Překáží snad jen délka, která je při zmiňovaných 50 minutách na instrumentální alb moc. Kdyby to Jneiro sesekal o 10 – 15 minut a nechal tak 2 minuty na beat, byla by to bomba. Takhle vás čeká klidný a bez diskuze i příjemný poslech nadějného producenta. Pokud se vám líbí Stones Throw věci, pak jasná volba.

01. Beat Rock
02. Braziliant Thought
03. Pharoah’s Dream feat. Capital Peoples
04. B-Boy Portrait In Spain
05. March To Viberia
06. Stop Calling Me
07. Thumpa
08. On The Doelow
09. Deep Blaque
10. Creepin
11. Memories
12. ASAP (Flash)
13. Follow
14. Daiya feat. Capital Peoples
15. Kelly Drive
16. Ageless Daisy
17. Bahia Blues
18. Warped ’45

Share

Napsat komentář