GEE WUNDER – Street Knowledge (Urbnet Records)

Torontský MC vydává Street Knowledge označené jako „street album“ především k seznámení s jeho jménem a jako přípravu pro oficiální debut For The People. Street Knowledge si sebou nese velmi chytrý nápad, když je rozděleno do dvou částí – pouliční (street) a vědomostní (knowledge). Skvělá myšlenka je trochu zabita rozřazením skladeb, protože některé patří spíše do opačné kategorie, než ve které jsou (Steady On The Grind).

Slova ulice a vědomost či sdělení ale Geeho styl vystihují dobře. Většina tracků má v sobě téma ulice a přežití a ačkoli Gee neplive zrovna moudrost Sokrata snaží se i tak posluchačům nějakou myšlenku předat. V tomhle směru asi nejvýrazněji působí Stop Snitchin On URself navíc podpořené dobrým beatem od DJ Solo. Kromě něj zde pak produkovali i Anwan, Gusto a Gee Wunder sám, který odvedl většinu.

Je to ale právě kolikrát nevýrazný beat, který sráží Geeho rap. Většina beatů je minimalistická, bez zajímavějšího nápadu. Mimo pak zní The Knock – nepodařený pokus o track ve stylu jihu Států s klasickým protahováním slov na konci rýmu. The Knock pak paradoxně popisuje vlastnosti skvělého beatu, který je v tomhle případě zlý. Geeho problém i přes velmi obstojný projev je časté opakování témat – např. hned na začátku v Hat Wit Da Tag a Check Out My Swag, kdy v podstatě jeden song skončí a druhý pojednává téměř o tom samém.

Celé Street Knowledge smíchal DJ Law a povedlo se mu zachovat čistý a plynulý přechod mezi jednotlivými tracky. Mohl snad jen upustit od občasného zvuku sirény a vyřvávání svého jména, které vzhledem k tomu, že se jedná o Geeho sólo, zde nemá místo.

01. DJ LAW Intro
02. Gather Round
03. Hat Wit Da Tag On
04. Check Out My Swag
05. Hold Tight
06. It’s In Ur Eyes
07. Your Whole Team
08. Stop Snitchin On Urself
09. Get Ur Weight Up (Not Ur Hate Up)
10. The Knock
11. Do You
12. Catchin‘ Cases
13. Steady On The Grind
14. Do Or Die
15. All In Tha Game
16. Contraband
17. Kicks To Da Curb
18. Never Mailed It
19. Keep It Live
20. DJ LAW Outro

Reklamy
Share

Napsat komentář