Guilty Simpson, Percee P & Dj House Shoes @ B72, Vídeň

Ve čtvrtek 22. února se část naší redakce vydala kvůli rapu za hranice naší republiky. Vídeňský klub B72, zajímavě situován do mostu nadzemky, totiž nabízel vystoupení dvou zástupců labelu Stones Throw – Percee P´ho a Guilty Simpsona.

Už příchod do klubu B72 mi dal jasně najevo, že se nenacházím v ČR. Věkový průměr zde byl velmi vysoko nad 20 let, náctiletých by se dalo napočítat na prstech jedné ruky, na baru jste mohli vidět manažera v obleku, který popíjel kávu a četl si článek o Bushidovi, metaláka v kožené bundě Harley Davidson, nebo obyčejného čtyřicátníka v decentním roláku se sklenicí bílého vína. Člověk by ani nevěřil, že na takovém místě může být ten večer striktní rapová show.

Zhruba v půl dvanácté se za gramofony postavil legendární detroitský Dj House Shoes, který, v té chvíli již plně zaplněnému klubu, který mohl čítat takových 150 hlav, začal rozehřívat dav selekcí hymen, které měly ve většině případů společné jméno – J Dilla.

Publikum se bavilo a před půl jednou byl nejvyšší čas prvního vystupujícího, kterým byl Percee P. Co se mě týče, více jsem se těšil na druhého zástupce Stones Throw rodiny ve Vídni, ale hned po prvních minutách Perceeho show jsem měl jasno, s kým máme tu čest. Percee P drtil mikrofon totiž takovým způsobem, že místní zvukař musel na 100% po této akci většinu zvukového zařízení vyhodit. Perceeho nezastavitelná flow byla nejvíce vidět především když dával některé skladby pouze acappela. Výborně spolupracoval s publikem a celý koncert si vyloženě užíval. Co se týče playlistu, hrálo se především z jeho debutu "Perseverance", ze kterého nejvíce jistě zafungovaly skladby jako "The Man To Praise", "Watch Your Step" nebo "2 Brothers From The Gutter".

Po, nebojím se říct vynikajícím, Percee P´m nastoupila těžká váha "straight from Detroit City" Guilty Simpson. Laťka byla postavena opravdu vysoko a tak měl Guilty co dělat, aby svého parťáka alespoň vyrovnal. Minimální první polovinu koncertu ovšem Guilty vypadal poměrně unaveným dojmem a oproti Percee P´mu měl také nevýhodu v tom, že jeho debut "Ode to the Ghetto" vychází až za měsíc a proto ani reakce publika nemohly být bůhví jaké. V polovině druhé ovšem Guilty přitopil pod kotlem a především díky hitovkám jako "Getting Bitches", "Robbery" nebo legendárnímu tracku "Strapped" z desky "Champion Sound" projektu Jaylib, si nakonec i Guilty odnesl velké ovace.

Následoval opět House Shoes, který nenechal nikoho odejít, jelikož jeho další set byl opět vynikající, ale okolo půl třetí, s vidinou pětihodinnové cesty zpět, se musíme loučit a ukončit tak opravdu výjimečný večer.

Reklamy
Share

Napsat komentář