Instrumental News: Knxwledge, TYU, Mndsgn & Sofie

Instrumental News: Knxwledge, TYU, Mndsgn & Sofie

Tak nám nastalo období, o kterém určitě hodně z nás někdy přemýšlelo či snilo. Znamená to více času na self-care, vzdělávání se, ale hlavně – čas, kdy se doma mohou točit vinyly nonstop od rána do večera. A opět nám v té hromadě novinek neuniklo pár instrumentálních highlights, které si třeba hned po poslechu můžete objednat, ať se vám už taky doma co nejdříve točí.

Knxwledge – 1988 (Album)

Netřeba představovat. Určitě už tuhle novinku „Don’t Be Afraid“ jakožto i album „1988“ mnoho z vás zaznamenalo (mimochodem poznali jste skvělý loop od devadesátkovských Kut Klose?). Na Bandcampu je k dispozici zatím prvních 5 tracků z alba, ale pre-order už běží na všech námi dobře známých e-shopech. A zde si může být člověk jistý, že nešlápne vedle a nevyhodí 30 EUR jen proto, aby se na to v poličce prášilo.

TYU – Two (Album)

Aneb ideální spojení dvou německých, nebojím se říci špičkových beatmakerů. Řeč je o Twit One a Hulk Hodn. Twit One určitě většině z vás utkvěl v paměti díky jeho oficiální prvotině „Stepping Stones“ (vydalo Melting Pot Music na krásném desetipalci). O ještě něco víc známější pro vás je nejspíš jméno Hulk Hodn – ať už jako duo Retrogott & Hulk Hodn (dříve Huss und Hodn) nebo například ve spolupráci s beatmakerem Wun Two a dalšími. Nyní je tu Testiculo Y Uno (zkráceně TYU) s náloží soulful jazzy beats. Ostatně nijak jinak to ani dopadnout nemohlo. Celkem očekávejte 22 beats, přičemž prvních 10 je v režii Twit One a o zbylé se postaral Hulk Hodn.

Mndsgn & Sofie – Abeja (Single)

Jak to dopadne, když za zapřísáhlým LA beatmakerem přijede vídeňská beatmakerka a jeho bývalá spolubydlící? Výsledek ve videu. Mndsgn opět není třeba nějak blíže představovat. Snad jen podotknout, že track „Abeja“ pochází vlastně ze záznamu jedné Sofiiny radio show (Sofie’s SOS Tape) z roku 2016. Ale až před pár dny se tento beat dočkal také visuálu. Sofie můžete jinak slyšet třeba na vídeňském FM4, kde mívá občas své večerní vstupy, kde pouští své mixtapy a je to kvalita. Stones Throw family se prostě nezapře.

Reklamy
Share