J Dilla – Rebirth of Detroit

Letos to bude už 6 let, co nás opustil "King of Beats" – J Dilla. Dillu pravidelně v únoru oslavuje a připomíná několik projektů, loni to u nás třeba byl beat tape od producentů z Ty Nikdy Labelu (Inphy, Dubas, FNTM) a dále Wich nebo DTonate, letos to bude na Slovensku Dillalog.

Co ale může těšit fanoušky celosvětově, je deska "Rebirth of Detroit". Album bude obsahovat dosud nevydané tracky, beaty a spolupráce s hudebníky z Motown. Album však nebude čistě rapová záležitost, podíleli se na něm jméno jako Amp Fiddler, Chuck English of The Cool Kids nebo Monica Blaire, ale zároveň také Guilty Simpson a Phat Kat. Že se dočkáme jiné desky, než na jaké jsme byli zvyklí, potvrzuje i Jonathan Taylor, ředitel Yancey Music Group, na které deska 10. února výjde.

Oslavy letos ale nezůstanou pouze v Detroitu. Ma Dukes a Phat Kat budou šířit odkaz také v Anglii, kde se postupně v Manchesteru, Brightonu a Londýně uskuteční vzpomínkové akce J DILLA CHANGED MY LIFE. Dilla month pak vyvrcholí 10. února v Detroitu na Dilla Day, kde vystoupí Busta Rhymes, Jay Electronica, Phife of A Tribe Called Quest, Phat Kat, Danny Brown nebo Guilty Simpson. Celá tahle událost se bude přenášet online, takže se jí bude moc zúčastnit jakýkoli fanoušek z celého světa.

"We used the people who have been a part of his legacy so it won´t be just a mixtape. That´s why it taken so long to put together."

 Image and video hosting by TinyPic

 

 

 

 


 

 

Reklamy
Share

Napsat komentář