Jordan Rakei – Nerve (AUDIO)

Jordan Rakei – Nerve (AUDIO)

Dnes už plní kluby, v září jede pár koncertů po USA. Ale tohle se nestane přes noc.

Tenhle Novozélanďan, který ale většinu života žil v australském Brisbane, chystá vydat své druhé album. A vyjde u Ninja Tune, kde nedávno zakotvil. V roce 2014 vydal první EP Groove Curse. To získalo velkou odezvu. Nicméně on sám byl čistě totální introvert, který znal jen svůj byt, kde produkoval. A proto se rozhodl pro velkou změnu.

Odstěhoval se do Londýna a začal terapii, kdy se potkával s různými lidmi skrze hudbu. K tomu on sám dodává: “Když jsem se přestěhoval do Londýna, musel jsem se vypořádat s mojí uzavřeností a to formou expoziční terapie. Každý den jsem se setkal s novými lidmi po celý rok. Setkal jsem se s každým producentem, skladatelem a hudebníkem, se kterým jsem mohl. Musíte se zdokonalit jako člověk, pokud se chcette zlepšit jako umělec.

Jeho album Cloak z roku 2016 pak jen potvrdilo, že tohle jméno třeba registrovat a ještě k většímu zásahu přispěla hostovačka na albu od Disclosure. Nyní jsme tedy v očekávání, co nové album Wallflower, které vyjde 22.září. Ale pokud se ponese na vlně singlu Nerve, tak je na co se těšit. Jediné, co mě při poslechu napadá, jestli text je opis jeho nálad a jestli by to nechtělo i nějakou další terapii.

Share