JOZEEMO – Cry Now Laf Later (Defend Music)

Hip-hop z Durhamu pro mě doposud znamenal vyklidněné beaty s melodickými samply, pozitivní rap a nenásilné texty. Až by si jeden myslel, že Durham je město bez problémů jako drogy a násilí, o nichž v hip-hopu tak často slýcháváte. Ze stejného místa ale přichází Jozeemo, aby tyhle představy v hlavách některých posluchačů pohřbil.

Jak jste mohli vyčíst z našeho stále ještě čerstvého rozhovoru, Jozeemo se zaobírá hlavně gangsterskou tématikou. Když rapuje, zní, jako by do vás chtěl zarazit kudlu a pak vás okrást o všechno cenné. Z poslechu alba je znát, že Jozeemo býval obávaným freestylerem, takže kousavé metafory a battle rýmy určitě postrádat nebudete. Jozeemovi nejvíc sedí, když mluví o drogách, bouchačkách a každodenních problémech života v ghettu, a toho se drží téměř ve všech peckách, což dělá album trošku stereotypním. Tenhle dojem se snaží zahnat trackem „All I Ask“, v němž promlouvá ke svojí holce, a početnými hostovačkami, z nichž ale oslní jen Little Brother a Joe Scudda.

Pokud vyhledáváte tvrdý materiál, určitě vás neurazí instrumentální část alba, která je vcelku úderná. Jména většiny pozvaných producentů vidím poprvé v životě. Ostudu si nikdo z nich neudělal, na druhou stranu se nevytáhli ani s žádnou velkou hymnou. Tím pádem je znát, za kterými podklady stojí už zavedená jména. „Ya Hear Me“ je pecka, kde 9th Wondera poznat prostě musíte, a Khrysisem produkovaná věc „Feelings“ taky vyčnívá nad zbytkem.

„Cry Now Laf Later“ je ale přeci jen deska spíš na rozehřátí, než Jozeemo stihne připravit svůj oficiální debut „L.A.F.“, takže lze předpokládat, že ty největší bomby se na nás teprve chystají a tohle před-album nás na ně má připravit.

Jozeemo – Cry Now Laf Later:

01. Cry Now Laf Later (intro)

02. 2 Gunz Up (feat. Gram)

03. Problems

04. Gangstas (feat. J-Tek)

05. I’m That Nigga

06. Ya Hear Me

07. We Don’t Wait (feat. L..O.C.)

08. Who We Are (feat. Joe Scudda)

09. Stick Up (feat. Louwey V)

10. What You Lookin At (feat. Shelly B)

11. Didn’t Wanna Leave (feat. Kal Royale)

12. All I Ask (feat. Carlita Durand)

13. What Its Like (feat. O.C. / O-Sin)

14. Lose It (feat. Little Brother)

15. Feelings

Reklamy
Share

Napsat komentář