Kupuj vinyly, jsou nejlepší > Disko Duck

Na začátek bych tě poprosil, jestli by ses nemohl krátce představit. Jaké byly tvoje začátky, kdo byl tvými vzory atd.

Jmenuji se Marv Won. Jsem členem SVĚTOVĚ ZNÁMÝCH Fat Killahz! Moje začátky byly celkem skromné. Vyrůstal jsem na jménech jako Slick Rick, Ice Cube a Big Daddy Kane. Pak jsem ale objevil detroitský hiphop a byl jsem jím zcela posedlý. Poté, co jsem začal poslouchat lidi jako Proof, Eminem, Royce Da 5´9″, Esham, Awesome Dre, AWOL, Detroit´s Most Wanted a další, tak jsem přesně věděl, co chci dělat.

Řekni nám něco o tvé kapele Fat Killahz. Nenašel jsem o ní nikdy moc informací, kromě pár tracků na Youtube.Com. Je tahle formace stále aktivní, nebo v současné době jedeš úplně sólo?

Fat Killahz tvořím já, King Gordy, Fatt Father a Shim-E Bango. V roce 2004 jsme vydali album s názvem „Guess Who´s Coming To Dinner?“. Jsme stále aktivní, v současné době nehráváme další album.

Kdy přišel moment, kdy sis řekl, že už nechceš jenom freestylovat, ale i nahrávat vlastní skladby?

Vždycky jsem měl ambice nahrávat vlastní skladby a nebýt jen freestyler. Battlování byl jen způsob, jak o sobě dát pořádně vědět.

Jak je to s „albem“ „Wayne Fontes Music“ ? Je to už oficiální debutová deska, nebo jenom mixtape? A kam vůbec zmizelo „Splenda EP“, které mělo být poslední ochutnávkou před oficiálním debutem?

Je to oficiální album. Na EP „Splenda“ pořád pracuju, ale teď jsem se hlavně zaměřil na „Wayne Fontes Music“.

Projekt Wayne Fontes Music si umístil ke stažení za 10 bucks na internet. Jaký je důvod toho, že cd nevyšlo na fyzickém disku? Vidíš budoucnost už jenom v digitálním nakupování hudby, nebo jen nebyl dostatek financí vydat cd nezávislou cestou fyzicky?

Mám i několik fyzických kopíí „Wayne Fontes Music“. Ale věděl jsem, že digitálně se dostanu k více lidem.

Bereš jako výhodu, že ti s tvojí tvorbou pomáhají naprosté legendy detroitské scény Hex Murda a Houseshoes? Každý rapper z Detroitu totiž nemůže říct, že za ním stojí tyto zásadní postavy z Detrotu. Jak je na tom vůbec Hex Murda? S jeho zdravím to nevypadalo moc dobře….

Jsem strašně štastný, že tihle dva „tastemakers“ patří mezi mé dva nejlepší přátele! Hex je opravdový válečník, NIC ho nezastaví! Již brzy opět vymlatí všechny sračky z wack rapperů!

Tvrdíš o sobě, že patříš do TOP 5 rapperů v Detroitu a do TOP 10 na celé scéně. Kdo jsou ti další rappeři v tomto tvém pomyslném žebříčku?

Guilty Simpson
Royce Da 5´9″
Elzhi
Fatt Father
King Gordy
Shim-E Bango
Moe Dirdee
Miz Korona
Invincible

Velice často se objevuješ v hostovačkách jiných rapperů. Řekni teď všem potencionálním zájemcům o tvoje rýmy, proč by si tě měli pozvat do tracku?

(smích) Měl by sis mě pozvat, protože jsem cenově velice dostupný! (smích) Ale hlavně! Udělám tvůj track 1000x lepší!

Jaký je tvůj názor na poslední věci od Shadyho? Stále je to nejlepší aktuální rapper na scéně, nebo máš jiného favorita?

Podle mě je Eminem nejlepší rapper všech dob!

Viděl si se někdy osobně s Charlesem Hamiltonem? Byl si s ním v kontaktu ještě někdy poté, co si zveřejnil skladbu „Chucky“?

Vůbec. Nikdy jsem ho nepotkal, nikdy jsem ho nekontaktoval. Ale doufám, že se má dobře. Nepřál bych nikdy nikomu nic zlého.

Kdyby ses mohl zeptat Dilly a Proofa na jednu otázku, která by tě zajímala, jak by zněla?

„Jak se máte v nebi?“

Reklamy
Share

Napsat komentář