Mayer Hawthorne @ Bohannon Soul Club, Berlin > Report

Ačkoliv Mayer Hawthorne asi nikdy nebude vyprodávat sportovní haly, malé kluby, které jeho tvorbě sedí perfektně, dokáže vyprodávat s naprostým přehledem. To byl i případ jeho sobotní zastávky v rámci Lonely Hearts Club Tour v Berlínském klubu Bohannon Soul Club, kterou jsme si nemohli nechat ujít.

Zmiňovaný klub byl již dlouho před začátkem koncertu beznadějně vyprodaný, prostor, jehož kapacitu bych odhadoval na takových 200 lidí, byl přeplněn o 100% a kdybych měl hledat na celé sobotní akci nějaké negativum, tak to byl právě klub Bohannon. Klub byl totiž rozdělen do několika místností, z nichž k "pódiu" nebylo vidět nejlépe, takže ti, kteří se nedostali až přímo k hlavnímu centru dění, museli vzít za vděk pohled na promítací plátno u jediného baru.

Ale pojďme k věci. Atmosféru před koncertem Mayera Hawthorna umocňoval lokální support v podobě djů Resa a Artoo, kteří všechny příchozí bavili výbornou selekcí toho nejlepšího funku a soulu, aby tak připravili půdu pro Mayerovu doprovodnou kapelu The County, která na improvizované pódium vstoupila jen několik málo minut po půlnoci.

Po několika okamžicích již nastoupil hrdina onoho dnešního večera, člověk, kvůli kterému všichni přišli – Mayer Hawthorne. A začalo se od podlahy. Vděčný dav si mohl společně s Mayerem zapět singl "Maybe So, Maybe No", aby hned po následující "Make Her Mine" zavzpomínal na Slum Village coververzí "Fall In Love", kde se nebál zarapovat si celou jednu sloku, po níž vzdal hold umělcům jako J Dilla, Baatin, James Brown a dalším.

Playlist:
Maybe So, Maybe No
Make Her Mine
The Official (Jaylib cover)
Fall In Love (Slum Village cover)
One Track Mind
Mr. Blue Sky (ELO cover)
Green Eyed Love
Love Is Allright
Your Easy Lovin´ Ain´t Pleasin´ Nothin´
Biz Markie – Just a Friend
When I Say Goodbye
I Wish It Would Rain
Just Aint Gonna Work Out
The Ills

Mayer Hawthorne působil maximálně sympatickým dojmem, usmíval se na všechny strany, rád si povídal s fanoušky v prvních řadách i se členy své kapely. Mimochodem, The County byli základním kamenem celé úspěšné show. Jejich muzikantské umění bylo k vidění vždy na začátcích a koncích jednotlivých skladeb, kdy se celé kvarteto muzikantů pouštělo do zběsilého jamování bez jakékoliv domluvy. Díky tomu vynikl nejlepší moment celého koncertu, který přišel v polovině, kdy zazněla díky improvizaci celého bandu skladba "Green Eyed Love" v zhruba šestiminutové verzi.

Konec patřil vzpomínáním na srdcový vinyl a skladby "When I Say Goodbye" a "Just Aint Gonna Work Out", kterou Mayer Hawthorne & The County zahráli hned ve čtyřech verzích – originální, metalovém remixu, disco remixu a reggae remixu. Vše završeno výbornou "The Ills na závěr.

Mayer Hawthorne potvrdil, proč je jeho jméno tolik skloňováno a proč si zaslouží jen ty nejlepší přívlastky. Tuhle struhující show Mayera Hawthorna & The County bych mohl vidět pořád a pořád dokola a stejně by mě stále bavila.

 

Čti dále:
Black Milk live @ HHK 09 > Report
Frank N Dank v Praze > What Up!
Erykah Badu Live in Paris – report z koncertu

Reklamy
Share

Napsat komentář