Nedělní siesta: DJ Harrison – HazyMoods LP

Nedělní siesta: DJ Harrison – HazyMoods LP

Vždy mám radost, když narazím na nějakého beatmakera/rappera/umělce, kterého jediným koníčkem není jen ráno vstát a ubalit si brko. O to lepší je, když se dozvíte, že vydává pod Stones Throw, studuje vysokou a kromě beats, kterých má plné šuplíky, soundcloud i bandcamp si rád odskočí do studia na menší jazz session.

Řeč je o člověku jménem DJ Harrison, což je mladý talent z Richmondu. Producent, multiinstrumentalista, milovník starých kazet. Styl jeho beats je smooth s charakteristickými Lo-fi bicími. Chvílemi máte pocit, že slyšíte třeba Knxwledge nebo tzv. „madlibovinu“, ale je to prostě jiné. Je taky překvapením, co vše dokáže ze samplu vykouzlit, když např. slyšíte, že dělal ze stejných věcí jako Ali z ATCQ nebo 9th Wonder.

Novinkou pro dnešní den je jeho LP HazyMoods, které (jak už bylo řečeno) vyšlo před pár dny na Stones Throw. 
A když už by za tohle dal i sám Peanut Butter Wolf ruku do ohně, je to prostě super.

Jedním z dalších jeho beat tapes je „Score-One Mixtape“. Zde byl ovlivněn producentem Ohbliv a všechny beats pochází z doby, kdy mu bylo čerstvých 20.

Jellowstone je label a nahrávací studio v Richmondu, kde si DJ Harrison nahrál „ColorJazz Mixtape“. Bicí, basa i piano – vše made by DJ Harrison.

Zde se můžete ještě mrknout na jeho pár let starou Boiler Room, kdy první 3 minuty jsou úplně bez debat! A mezi osazenstvem na gauči můžete poznat třeba Mndsgn.

Reklamy
Share

Napsat komentář