Mám rád rozhovory. Mám rád se dozvídat zajímavosti, které se týkají rapu a celkově tý kultury. Ano, říkám kultury, jelikož to je pro mě stále především.

A v dnešní siestě tu nabízím se podívat na rozhovory, které poslední dobou udělal herec, scénarista a režisér Jonah Hill. Asi ho znáte ze všech těch pubertálních komedií jako 40 let panic, Bezva vejška atd. Přiznám se, že sleduju především dokumenty. A pokud filmy, tak s hudební nebo sportovní tématikou. Proto tohoto rodáka z Cali mám hlavně spojeného s filmem Moneyball, což je můj all-time favourite.

Tady ale není před kamerou, ale za a to u jeho filmu Mid90s, který je pohledem do devasátek a vyrůstání adolescenta v L.A., který propadne skateboardingu. V celém filmu samozřejmě hraje rap.

A teď to zásadní. Kolikrát si člověk pustil rozhovor a musel to vypnout po pár vteřinách. Kolikrát se zašklebil a řekl si, že tenčlověk je dement. Zde máme bíleho kluka a zároveň filmovou celebritu, která miluje rap. A miluje ho natolik, že řekne, že jedním z hlavním důvodů pro tenhle film bylo to, že ho vždycky sralo, jak filmový průmysl ukazuje tuhle kulturu. Což bych přirovnal k tomu, když se máte někde hlásit k hip-hopu, ale zároveň se za to stydíte, jelikož mediálně je to vybroušeno do polohy debil s čepicí, co šermuje rukama.

Zároveň říká, že chce ukázat, že pro něj jsou ATCQ to, co pro jeho rodiče The Beatles nebo Mobb Deep to, co The Rolling Stones. A tak to přesně je. On je ročník 83, čili přesně na tomhle vyrůstal a jak říká, It Was a Good Day je jeho nejoblíbenější skladba a říká, že jak hltal jména jako Big L, Jeru The Damaja, Tha Pharcyde atd.

Na tomto rozhovoru mě fascinuje, jak hvězda z Hollywoodu, která by mohla být pro někoho terčem posměchu, ukazuje svojí lásku pro rap. A zárověn ukazuje to, že i když by mohl mít totálně v pizdě a jen dělat čedar z dalších komedií, tak chce taky vracet. Vracet prostřednictvím takovýchto filmů. A přiznej me si, kolik lidí i dneska vrací a ne jen bere nebo lépe řečeno rabuje, dokud to sype?

Dejte to.