Phony Ppl – Yesterday’s Tomorrow

Phony Ppl – Yesterday’s Tomorrow

13.1. 2015
Phony PPL LCC
phony-ppl.com

O kapele Phony Ppl jsem se poprvé dočetl na Okayplayeru. Zaujal mě jejich mixtape a oznámení, že na začátku ledna 2015 vyjde jejich nová deska, která naváže na povedený debut Phonyland z roku 2012, kterého si ale nikdo moc nevšiml. Phony Ppl je parta mladých muzikantů z Brooklynu, kteří v současnosti hrají v šestičlenném složení a co je důležité – naživo. Kapela v podstatě začíná, na facebooku má 12 000 lajků, 6 000 followerů na soundcloudu, ale pomalu se o nich začíná mluvit a to především díky jejich vynikající nové desce.

Album „Tomorrow´s Yesterday“ je testament téhle kapely a pro mě je jeho poslech opravdovou bombou, protože nic takhle zajímavého jsem hodně dlouho neslyšel. Úvodní singl „End ot The niGht“ je funky-jazzová jízda, která příjemně ubíhá v hip-hopovém rytmu, zpěvák a rapper Elbee Thrie disponuje hlasem, který dokáže zaujmout a rapper Sheriff PJ dokáže přitvrdit tam, kde Elbee hladí až moc. Kapela hraje, jako kdyby byla na scéně už léta a evokuje tak zcela přirozeně The Roots Produkce hodně čerpá z J Dilly, ale i  klasického soulu a jazzu. V tomhle případě fakt nemá cenu škatulkovat, jak říká leader kapely Elbee v rozhovoru: : „Pro někoho jsme hip-hopová kapela, pro jiné jsme gang producentů, pro některé RnB kapela, ale je vlastně fajn, že nás každý posuzuje ze svého úhlu pohledu. Každý si může z Phony Ppl vzít co chce.“
Druhý singl obstarává pecka „Baby Meet My Lover“, která textově podobně jako na celé desce řeší vztah k druhému pohlaví. Tyhle lyrics mi hodně připomínají Native Tongues kolektiv a jejich hipísáctví, které se mísí s nadhledem a vtipem. Nejzásadnější pro celé album je pecka „Why iii Love The Moon“, která se objeví i ve dvou interludách, aby na ni pak konečně došlo a vyvolala uvolněnou náladu, do které se perfektně kejvá, i když její téma je vcelku vážné. Tahle skladba je jednoznačný hit a určitě by se dala hrát i v rádiích a ničemu by to neuškodilo, jestli mi jako rozumíš.

„Real Love`s So Hard To Find
Just When You Think You`ve Found It
The Illusions In Your Eyes It Blinds Us All
So Be Careful Where You Look For Love“

Na desce je i několik instrumentálek jako tajemná „aGe of You“, která vyvolá spoustu emocí a dokážu si jí představit i v nějakém scifi filmu, stejně jako další instrumentální skladbu „RExER“. Možná i  díky těmhle věcem album nebude jednoduché na poslech pro běžného posluchače. Na druhou stranu tohle je příjemná muzika, která výborně plyne a není to žádné alternativní plácání o ničem.


Asi nejméně mě na albu baví pecka „Take A Chance“, která je chvílemi až infantilně pozitivní. Hned po ní ale přichází „State of Liberty“, což je úplně iné kafe a dává vzpomenout na pozitivní naladění devadesátkového rapu. Celé album se skvěle poslouchá a neomrzí se, kapela plná vynikajících instrumentalistů podbarvuje rap a zpěv Elbee Three, a když je potřeba trochu přitopit nastoupí za majk Sheriff PJ. Oba rappeři nepatří mezi nakládací MCs, ale vhodně doplňují barvité hudební podklady kapely, která bohatě využívá i orchestrálních aranží.
Pro Phony Ppl by album „Yesterday´s Tomorrow“ mohlo znamenat přerod ve velké jméno žánru a záleží tak jenom na posluchačích, jestli je podpoří. Já osobně jsem nadšený z téhle kapely, stejně jako z dalších nových jmen, které se objevují, např. BJ The Chicago Kid. Zdá se, že už se snad konečně zajídají všechny Lil hvězdy a začíná doba, kdy hudebníci budou opravdu dělat hudbu a kdy se hudební žánry jako soul nebo RnB dočkají rehabilitace za roky prznění. No a možná i to je důvod Why iii Love The Moon…

1. „Special One“
2. „End of The niGht“
3. „Baby Meet My Lover“
4. „Smoke To Get Sober“
5. „HelGa“
6. „Someday“
7. „aGe of You“
8. „RExER“
9. „Why iii Love The Moon“
10. „Take A Chance“
11. „Statue of Liberty“
12. „Special One“ (Interlude)
13. „So Much Better“
14. „Compromise“
15. „Somehow“
– produkce Phony Ppl

 

 

 

Reklamy
Share

Napsat komentář