Prince oslavil narozeniny v duchu Hot Summer, poslouchej novou věc

„I think it´s gonna be…“

 

Před padesáti dvěma lety se na severu Spojených států v Minneapolis, Minnesotě narodila jedna z největších osobností populární hudby dvacátého století. Zeptejte se, koho chcete ze svých oblíbených rapperů nebo zpěváků, režisérů či hereček, komiků anebo jiných osobností nikoli nezbytně z kulturní sféry, a pravděpodobně dostanete tutéž odpověď.

 

Prince je velkou inspirací, která na rozdíl od jiných velkých postav hudebního nebe stále vydává relevantní muziku. Ať už máte raději jeho osvědčené hity z let osmdesátých, protestní záležitosti či niterní záležitosti z devadesátek, anebo jste zkrátka tru funk soldier, který ocení všechno od For You po Lotus Flow3er, zajisté mi dáte za pravdu, když řeknu, že Purpurový umělec nadále tvoří skvělou muziku, přinejmenším ve srovnání s jeho konkurencí.

 

Třebaže Princova víra mu patrně nedovolila oslavit jeho narozeniny, rozhodl se fanouškům nadělit dárek v podobě skladby „Hot Summer“, v níž zpívá zatím mou osobou neidentifikovaná zpěvačka. Jedná se o příjemnou letní věc, která, jak se říká, úplně nenadchne ani neurazí. Stejně jako v předešlém singlu „Cause and Effect“ dominuje celé písni rockově laděná kytara.

 

Který z nich se líbí více vám? A už máte lístky na koncert? Dorazí tam i Larry Graham, aby to rozjeli jako před pár dny v BB King Blues Clubu v New York City s hitem „Thank You (Falletinme Be Mice Self Agin) od Sly & the Family Stone?

 

 

 

čti také:

Live video dne: Q-Tip – Vivrant Thing feat. Prince

Co vznikne spojením jmen Big Pooh z Little Brother a Black Milk? (A jelikož Milk čerpal inspiraci z čistě věcí od Prince, přikládám i jeden z originálů.)

 

na připomenutí:

 

Reklamy
Share

Napsat komentář