PSH – Rap´n´Roll

PSH – Rap´n´Roll
Terorist? Records
2006

Tak to konečně přišlo. Po pěti dlouhých letech se PSH vrací s novým albem "Rap´n´Roll". Od dob "Repertoáru" uteklo hodně vody. Aktivní byl hlavně Orion, který si vystřihl dvě sólovky – "Teritorium" 1 a 2 a stihl ještě celkem dost hostovaček. Napilno měl také Trafik, který se po všech úspěších na poli turntablismu pomaličku začal také zaobírat produkcí.

A jaká je? Sice jsem to chytil, pečlivě poslouchal pořád dokola a dokola, ale něco mi říká trestat, trestat. Morlor Trafor vysolil komplet všechny tracky, ale možná to chtělo ještě nechat uzrát, promakat, poladit, pohrát si s tím. Něco je sice příjemně chytlavé a ambice u toho vidim jasné – "Parket" + Čistychov, "Nemám rád" + Lela , "Neuteceš" + LA4 a povedenej remix pecky "Moje řeč". Ale stále tam ale nevidím tu třešeň, která by to ucelila a celkově vyšperkovala. Ano, zvuk je novej, ale nedotaženej. Chtěl bych víc. Celková nálada ponurá, takže kdo čekal nálady pobrežních hlídek, ať si to nepouští před spaním. Ano, ponurost , tak bych označil náladu desky.

Wladímír pro mě nečekaně přebírá roli vůdce, táhne celou desku, ale v "Du Dolů" jsem si říkal "OK, teď mám trochu problém pochytit kapelu totálních a absolutních kokotů vs. mír a lásku, mír a lásku." Vorlovi sežeru celkem spolehlivě všechno, stále dokáže spolehlivě ohýbat jazyk český, i když občas to vypadá, že je to první nástřel textu sepsanej cestou v taxíku do studia, a to ještě napsaný nečitelně, jelikož v jedný ruce tužka, v druhý ruce Havana a do toho ještě někdo volá a ten taxikář ješte ke všemu jede jak prase. Orion ale umí stále zajebat.

Jako hosté se představí nejbližší. Lela krásné retro, James pobaví, Indy a La4 neurazí, Hugo opět čekuje svou flow a Čisty čistě. Album neohromí, ale ani úplně nezklame. "1985" je výbornej nápad, "Parket" by chtělo slisovat až na 12palec, jako B stranu bych dal "Klubový pravidla" nebo "Mojí řeč" a jako bonus "Nemám rád", což je věc, která mě celkem pravidelně nakopává ráno při zapnutí rádia v autě. Ale čekal jsem víc, chtěl jsem víc. Na jednu stranu cením, že kapela vsadila na svýho producenta, coby člena kapely, a tím ukázala svou soběstačnost, na druhou stranu to chtělo možná více zvážit. Na tuhle desku se čekalo pět let, ale občas mi přijde, že nad tím kluci strávili tak tejden. Vlastně se i nabízí otázka, vzledem k délce působení PSH na scéně, dočkáme se třetí?

Nakonec se mi vybavuje scéna z Kick tha Shit 2001. Já na Skuplu: "koupils, jo?" Skupla: "jasně, povinnost, už jenom kvůli tomu čekání." A to myslim, že platí i u desky "Rap´n´Roll", kterou seženete v každém dobrém obchodě. A co říkáte na nové PSH Vy?

PSH – Oficiální stránky
Rap´n´Roll v IFPI Top 50
Fotoreport z křestu alba Rap´n´Roll (Retro Music Hall)

PSH – RAP’n’ROLL:
1 – Intro
2 – Znova
3 – 1985
4 – Parket + Cistychov
5 – Kamufláž
6 – Jackpot
7 – Wolfuv Revír + James Cole
8 – Klubový pravidla
9 – Nemam rád + Lela
10 – Tf tf
11 – Rok PSH
12 – Moje rec
13 – Parket (RMX) + Cistychov, Indy, SuperCrooo
14 – Neuteceš + LA4
15 – Outro

Reklamy
Share

Napsat komentář