Rapper Big Pooh – Fat Boy Fresh vol.2

20.11. 2012
For Members Only
thefreshestfatboy.com

   Rapper Big Pooh vydává svojí další sólovou desku a ačkoli se na něj tak nějak pořád vzpomíná "pouze" jako na člena dnes už legendárních Little Brother, chrlí stále jednu kvalitní desku za druhou. Těžko říct jestli s cejchem člena "Little Brother" bude bojovat až do konce kariéry, na druhou stranu v rozhovorech vypadá, že je s tím smířený a kérku Little Brother na pravé ruce zatím nesmyl.

Fat Boy Fresh Vol.2 navazuje na jedničku z roku 2011, která přinesla několik hodně povedených věcí jako "Special" nebo "Let It Be". Asi největší změnou na tomto albu je spolupráce s francouzským producentem jménem Astronote, který kromě jedné věci Focuse produkoval celou desku. Astronote dokázal připravit vyklidněné soulful beaty, které Tlusťochovi sedí a dokážou vytvořit náladu, při které se posadím s cigárem a whiskou do křesla, užívám si poslech a zajímavé texty. Big Pooh má svojí osobitou značkovou flow, dokáže vyprávět, ale ne mudrovat, hlavním tématem je určité přijetí situace, ve které se nachází, tzn. má svojí fanouškovskou trueskool základnu, která ho dlouhodobě podporuje a pro kterou vydává, no a ten zbytek, koho to zajímá.

V asi nejlepší pecce na albu "Friends" připravil Astronaute skvělý podmaz, do kterého dává Big Pooh skvělý text z pohledu fanouška, který podporoval umělce, ten ale začal dělat trochu něco jiného, posunul se. Kdo z nás by to neznal, na jednu stranu každý chápe vývoj, to, že umělec nechce stagnovat, na stranu druhou občas není lehké z pozice fanouška přijmout ten daný "vývoj". Big Pooh k tomu v rozhovoru dodal, že od vydání první desky Little Brother v roce 2003 poslouchal, že do kapely nepatří, že je wack a teď ti samí lidé brečí nad rozchodem kapely a chtějí po něm návrat do minulosti, který prostě není možný.

This is not a disagreement
It´s more lack of trust
I should have had in you
That you had in us

  Další parádní věc "Sorry" se zaobírá rozchodem s Little Brother, úvodní "Preface" je jakousi retrospektivou kariéry, kterou má Tlusťoch za sebou, jinak dojde samozřejmě i na ženy v příjemné věci "Like Me". Big Pooh rapuje v klidu, s přehledem, hraje si s každým slovem, tak nějak nenásilně. Hostů je na desce celkem dost, většinou to ale zůstalo doma, starou Justus League rodinu zastupují Chaundon, Joe Scudda a Jozeemo, westcoast reprezentují Thurz a Fashawn.

   

Fat Boy Fresh Vol. 2 je další deska od Rapper Big Pooh, která se povedla a tak jeho diskografie zůstává i nadále vzácně vyrovnaná. Pro fanoušky Little Brother must have, pro ostatní zajímavá procházka po trochu jiném lese, ve kterém vládne pořád čerstvej Tlusťoch.
    
01. "Est. 1980"
02. "Preface" (feat. Blakksoul)
03. "HGH"
04. "Friends"
05. "Sorry"
06. "Cognac" (prod. Focus,feat. Chaundon)
07. "Frienemy" (feat. Scolla, Big Sant, Joe Scudda)
08. "They Aye Aye" (feat. Jozeemo, Fashawn)
09. "Like Me"
10. "The Grown Man Theory (Alright)" (feat. Joe Scudda, Thurz)
11. "Shine" (feat. Lute)
12. "Exercise In Futility"
13. "Epilogue/Whattup" (feat. Blakksoul, King Mez)
14. "Where I Am" (Bonus Song)
15. "Phone Bone" (Bonus Song)
16. "Go Girl" (Bonus Song) (feat. Mantiz)
– kromě 6.tracku produkce Astronote

 


 


 

Reklamy
Share

Napsat komentář