Reggae Expres 90,3 FM

Jak všichni víme, česká rádia se z 99% nedají poslouchat. Áčkové rotace vládnou éteru, moderátoři se víceméně snaží dostat vtipem ke stylu zpoceného kožichu a někteří i po roce zmatkují a neumějí pracovat se studiovou technikou.

Všichni tvrdí, že hrajou jen to nejnovější či slibují maximum muziky ba dokonce tvdrí, že pop-rock nezastavíš. Jsou i tací, co hlásají, že jsou číslo jedna s největšímy hity nebo že jsou ryze české rádio. Naštestí jsou i výjimky a to jednou je i Expres Radio. Zbytek se dočtete v přiložené zprávě.

 

Pokud je nám známo, Expres Rádio je v Čechách jediná rozhlasová stanice, která se v hlavním vysílacím čase věnuje afroamerické urban music. Orion & Traffik tam už delší dobu roztáčí rapový desky každý čtvrtek večer. Sem tam sice zabrousí i do dancehallu, ale show striktně o jamajský kultuře byla dosud asi príliš horká káva. Naštestí to už je minulostí a blížící se karibský vedra pohnuly ledy. Admirál Kolíbal tam vyjednal hodinku pro reggae & dancehall každou sobotu od 19h, kde můžete slyšet hafo novinek z jamajských studií i klasiky, který na domácích FM vlnách často mají premiéru. Pokud vás to zaujme a chcete podpořit pokračování pořadu i po prázdninách, pište na reggae@expresradio.cz.

 

A jaký máte názor na česká rádia Vy?

Reklamy
Share

Napsat komentář