Report: Stones Throw Pop-Up Shop in Los Angeles, 27.9.2014

Report: Stones Throw Pop-Up Shop in Los Angeles, 27.9.2014

Svět se zbláznil. Myslel jsem si, že slovo kazety uslyšim pouze, coby název jedné české kapely, ale není tomu tak. Nadšenci z Burger Records (label a store z Cali), Suplex Cassettes (UK) a Kissability (UK) rozjeli regulérní Cassette Store Day.

A chytil se toho i Peanut Butter Wolf a spol., čili Stones Throw. Když jsem viděl DVD Our Vinyl Weighs A Ton, tak jsem z toho byl mírně rozladěn. Říkal jsem si, co je to za divnosti. A kdo někdy byl v L.A. a nebyl jen na Venice dělat fotky, tak dojde z závěru, že takový L.A. prostě je, tedy divný.

Byl jsem domluvenej s Houseshoesem, že uděláme rozhovor a on navrhl, ať se potkáme právě na této akci. Den před tím jsem byl v jedné restauraci, kde hrál a už jsem lehce tušil, že to je prostě takovej ten typ, co se nejradši naleje, zhulí a je nepoužitelnej.

Image and video hosting by TinyPic

Druhý den se tedy vydáváme na Stones Throw Pop-Up Shop, který se koná v jednom prostoru přímo pod Stones Throw HQ. Fronta až do prd.. a v ní milion hipsterů. Ano všude postávali tyhle divnosti, jejich vousy, jejich obruče v uších a jejich kola. Když už jsem se dostal dovnitř, tak na mně čekal miniobdelníkovej prostor, kde na jedné straně byl udělanej klasickej dlouhej stůl s věcma ze ST, kde na odbyt šly samozřejmě kazety (Donuts, Madvillainy, Guilty Simpson, Ras G atd.) Na konci dva schody do prostoru mini skoro neosvětleného čtverce, kde byl v rohu stůl, ze kterého hráli. Pokud jste se neprorvali přes ty zpocené vousy, tak nebyla šance daný DJs vidět. Připomínalo my to takový to, jako když tě zavolá hrát nějakej nadšenec do místa, kde si nikdy nebyl a ty jen co tam vlezeš, tak si řekneš : “Na co jsem to zas kurva kejvnul.”.

Říkal jsem si ale ok, jsem tu kvůli muzice.

Na stole dva kazetový playery, který měli normálně poťák, takže se z nich dalo klasicky míchat. Zrovna hraje Mndsgn a jako dobrý. Potom ho střídá nějaká dvoumetrová divnost v batikovaných jeansech, co má vytažený tak, že jako au. Na nich řetízek po kolena alá skate doba a mohutná patkovice, jak kdyby vypadl z alba “depešáci za totáče u nás”. Hraje divnosti.

Poté nastupuje Houseshoes a zlepšuje mi náladu. Beats, tvrdý beats. Vousáčí se ale potěj tak, že musim ven. Za chvíli se ven dostaví i Houseshoes s tim, že dáme ten rozhovor. Už je ale ve stavu “na debila”, takže hlásí že si dojde pro pití a přijde. Už nevyšel a asi zmizel nahoru do ST kanclů.

Když ho jdu hledat, tak hraje J Rocc a jako člověk by nepoznal, že hraje z kazet. Míchá a hraje jak král. Tvrdý. Poté Rhettmatic, který také slušně nakládá. Akce začínala už  v 15:00 a jelikož bylo 19:00 a Shoes se vypařil, tak to balíme a vydáváme se zpět do SF.

Image and video hosting by TinyPic

Co říct závěrem?
Nechápu moc ten kazetovej hype teď, kdy tam DJs měli normále vytuněný kazetový futrály. Sice jsem jednu kazetu taky vydal (Nineteez – Escapist), ale to bylo přání beatmakera s tím, že nechce dělat jako první release hned vinyl, že to chce čas a tak že dáme kazetu, což neni finančně náročné (asi tak 6x levnější). A pokud máš uvnitř download kód, tak je to takovej příjemnej article do poličky, kterej si nikdy nepustíš, jelikož nemáš na čem.

A i když ta celá akce měla nádech divnosti, tak je dobré to vidět. Vidět tu realitu, kterou ti internet nikdy nezprostředkuje. Možná jsem vícekrát použil slovo divné a divnost, ale já ho normálně nepoužívám. Šlo mi jen o zachycení atmosféry s tím, že když tam člověk je, tak neřekne “divné”, ale kejve hlavou a řekně “Jasně, L.A.”.

Jo a nenávidím hipstery. Vážně. Vemte si to svoje berany omotaný kobercovkou a jeďte třeba do Bruntálu.

A Houseshoes právě pojede po klubech po Evropě, ale v Praze hrát nebude. Víš co tim myslim.

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

více fotek ZDE

Načítání

This dude J Rocc really DJIng with cassette tapes!!!! Wow!!! #stonesthrow #jrocc #dj

Zobrazit na Instagramu

 

Načítání

2 Classics mixing on cassettes! This shit is mega. #jrocc #peanutbutterwolf #stonesthrowpopupshop #bbcbmx #brothersbrand

Zobrazit na Instagramu

 

Reklamy
Share

Napsat komentář