Ve čtvrtek 27. ledna vystoupil v Erlangenu Talib Kweli, z Plzně to máme do
tohoto předměstí Norimberka něco přes 200 km, vstup 28 euro, takže nebylo co řešit. Nejdříve jsme se pokochali vánočním Norimberkem a pak jsme vyrazili do nedalekého Erlangenu, který má něco přes 100 tisíc obyvatel.

Ve 20:50 nebyl v malém klubu E-Werk skoro nikdo, ale nakonec dorazilo příjemných 250 lidí, kteří ve čtvrt na 10 celkem bouřlivě přivítali předskokana, americkéh rappera s brazilskou krví Niko Is. Ten dal zhruba půlhodinovou energickou show, kterou si publikum dost užívalo, hlavně tu k mému překvapení byla¨asi 30ti členná parta fans z Brazílie, kteří jeli každý track.

  Image and video hosting by TinyPic

V 10 hodin dorazil Master Of Ceremony a legenda Brooklynu Talib Kweli, bohužel jméno jeho DJe neznám, nikdy sem o něm neslyšel a zaujal snad jenom svým metrem padesát na vejšku. Kweliho sem viděl naživo jenom jednou na kempu v rámci Reflection Eternal show a stejně jako v Čechách i v Erlangenu působil sympaticky, vyrovnaně.
   
Perfektní zvuk, což je ostatně v Německu téměř pravidlo, znalé publikum a Kweli, který během hodiny a půl projel celou svojí diskografii, nedostalo se pouze na album s Madlibem "Liberation". Kweli hecoval, kde jsou jeho Blackstar fans, takže zazněla samozřejmě "Definition", Fergusonu věnovaná "K.O.S. (Determination)", z Reflection Eternal alb to byly "The Blast", "Move Somethin", "In This World" atd. Došlo i na moje hodně oblíbené pecky "Never Been In Love", "Listen" nebo bouncovku "What`s Real" z poslední desky Gravitas.

V podstatě jedna hymna za hymnou, Kweli často zmiňoval i J Dillu, nechyběla "Raw Shit" a dokonce si zarapoval i "The Look Of Love" od Slum Village, na závěr nemohla chybět zásadní bomba "Get By",jejíž slova znala snad i paní na šatně.

Samozřejmě se i přidávalo a po posledním song "I Try" se Talib vydal mezi lidi prodat nějaký ten merchandise a prostě jenom pokecat s fans. Jinak o jeho výkonu za majkem se nemusím ani zmiňovat, bylo to naprosto bezchybné. Lidí s jeho flow a parádními texty na scéně tolik není. Úžasnej, inspirativní večer a třeba se Taliba dočkáme i u nás někdy v klubu.


čti také:

Video: Talib Kweli feat. Res – Whats Real + krátké zamyšlení nad jeho stylem prodeje hudby

 


 


 

 

?>