Sean Price – Mike Tyson

30.10. 2012
Duck Down
duckdown.com

Sean P je rapové monstrum, hardcore rapper, člen Heltah Skeltah a Boot Camp Clik, který vydává svoje alba bez toho, aby se něčemu nebo někomu přizpůsoboval. P prostě „jenom“ vydává desky bez kompromisů, točí vtipná videa o tom jak si zašel s „klucíma“ zahrát tenis, ve svojí show hodnotí začínající rappery a tvrdou kritikou je sráží hodně dolů, ale člověk u toho řve smíchy, protože to jeho lopaťáctví je radost sledovat. K tomu prvotřídní rap, flow jako když řeže pila, kruté punchlines – poslední sólovka „Jesus Price Superstar“ už je stará 5 let, takže údajně poslední sólová deska „Mic Tyson“ přichází právě včas.

Zatímco někteří objevují další „zásadní“ hudební směry (může mi někdo sakra vysvětlit proč a k čemu je třeba moombahton???), Sean Price si jde pro to svoje a hardcore fans nadšeně mlaskají. Od začátku alba „Mic Tyson“ najede klasický boombap, protože P se rozhodně nehodlá měnit, tohle jsou opravdu těžké beaty, kovadliny. Úvod alba obstaral Alchemist, na pecce „Bar-Barian“ vynese P všechny svoje trumfy v klidu v jedné sloce:

„Cornball rappers i see you on BET – Relieved of their jewelry interview beef dvd –  P TNT the flow dynamite – niggas so-so bozos aint rhyming right –  I hit a line of white i smoke a dub of green –  Niggas call it purple  what the fuck you mean? – Fuck a fistfight im gunning you rappers-  I dont give a fuck about none of yall rappers.“

Eric G obstaral další  nekompromisní boombap strikci v „Title Track“, ve kterém P střílí jako v počítačové hře a je to textově další reprezent. Price nakládá opět tvrdě, protože wack rappeři číhají „vždy a všude“:

„You a lame, homie, do ya thing, homie
Put your head between your legs and do your thing, homie
Literally, y´all niggas is bitch boys
The last LP — I quit, boy

Na předešlých sólovkách spolupracoval P s mým oblíbeným 9th Wonderem, tady spolu mají pouze jednu věc a asi nebude překvapením, že to je textově další reprezent song. „Straight Music“ je vyklidněnější a do takových beatů mně osobně sedí P nejlépe, možná je to i tím, že některý boombap občas zní přes 20 let pořád stejně. „STFU, Pt.2“ a zabiják Alchemist na beatu, Price se opět chvástá, protože je „The Greatest Rapper Alive“, do toho fajnové wordcuts.

V druhé půli alba se na mikrofonu objeví hosté, ale na první poslech jsem si jich skoro nevšimnul, králem alba je Sean P. Na „Mic Tyson“ mě v pecce „Frankenberry“ pobavil rozjetý Buckshot (recenze na jeho poslední sólo album s 9th Wonderem už brzo!), 2 pecky produkoval Evidence, ale album v podstatě zní jako by ho produkoval jeden člověk – jeden boombap za druhým, řízné refrény, neustálá hláška P, reprezent chvástání, neustálé vyhrožování wack MC´s., které je občas hodně zábavné. Sean Price je prostě vtipnej chlapík, s kterým bych ale na pivo moc nechtěl zajít…

Die hard fans budou spokojení, Sean P udělal další desku, která je hardcore, já  jsem ale čekal alespoň trochu víc témat a rozmanitějších beatů. Pro fans je to povinnost, ostatní si určitě užijí parádní rap, ale já osobně nevím jestli si tohle album pustím ještě třeba za měsíc.

1. „The Genesis of the Omega“ (prod. Alchemist)
2. „Bar-Barian“ (prod. Alchemist)
3. „Pyrex“ (prod. Amp)
4. „Price & Shining Armor“ (prod. Wool, feat. Ruste Juxx)
5. „Title Track“ (prod. Eric G)
6. „Straight Music“ (prod. 9th Wonder)
7. „STFU, Pt. 2“ (prod. Alchemist)
8. „Hush“ (prod. Khrysis)
9. „Solomon Grundy“ (prod. Eric G, feat. Ike Eyes & Ill Bill)
10. „Frankenberry“ (prod. Stu Bangas, feat. Buckshot)
11. „BBQ Sauce“ (prod. Evidence & DJ Babu, feat. Pharoahe Monch)
12. „Bully Rap“ (prod. Alchemist, feat. Realm Reality)
13. „By the Way“  (prod. Evidence, feat. Torae)
14. „Battering Bars“ (prod. The Beat Bullies, feat. Pumpkinhead)
15. „The Hardest Nigga Out“ (prod. The Beat Bullies)

bonus u iTunes Deluxe-Edition:další recenze:

Kendrick Lamar – Good Kid, m.A.A.d City

Murs & Fashawn – This Generation

Flying Lotus – Until The Quiet Comes

 

 

 

Reklamy
Share

Napsat komentář