To nejlepší z klipů za rok 2012

Kdyby záleželo jen na mě, čas vámi strávený nad nadcházejícím článkem by zabral klidně hodiny. Asi tak dlouho by trvalo rekapitulování roku 2012 z pohledu hudebních klipů a videí – natočilo se spousta originálních věcí a člověk vážně neví co vybrat dřív, aby výběr někdy vůbec skončil. Když pro mě sestavování oblíbených desek bylo problémem, vybírání oblíbených klipů je záležitost několikanásobně složitější. A tak k dnešním favoritům ještě dodávám – zdaleka tu dnes není plno dalších věcí, které by si zde místo zasloužily.

Jim-E Stack – Purple Swag Bootleg

A hned první výběr dopadnul remízou. Proti sobě jsem totiž postavil klip na Goldie a právě tento méně známý remix na další Rockyho věc Purple Swag ke které vzniknul navíc povedený klip. Rozhodování složité, ale protože asi většina z vás Rockyho v Paříži už viděla, tento skvělý remix by vás mohl zaujmout více.

Dope D.O.D – Gatekeepers

Rok 2012 byl úspěšným i pro holandskou partu Dope D.O.D. Pro mě nejlepší kapela z letošního Kempu přidávala k výbornému debutu i výborné klipy a tak není divu, že například video na pecku Gatekeepers se v mém seznamu objevuje.

Anna Lumoe & Flume – I Met You

Austrálii bylo letos radost sledovat, především pak objev mladičkého producenta Flumeho. Ten však nezářil jen v sólových projektech, skvělá věc vznikla i při spoluprácích, například s krajankou Annou Lumoe. A protože se dnes bavíme o klipech, představuju jejich společný I Met You, který se obzvlášť povedl.

Lexicon & Beat Torrent – Espadrilles

Radost nám letos dělala i Francie. Kromě C2C to třeba byla i dvojka Lexicon, které pomohla i část C2C – Atom a Pfel z projektu Beat Torrent. Na svědomí mají šílenství v podobě bomby Espadrilles, za kterou by sousedi určitě rádi nebyli. Jo a track je o botech.

Mac Miller – America ft. Casey Veggies & Joey Badass

Ačkoliv bych si našel hned několik důvodů proč si nepustit Mac Millera, určitě si nenajdu žádný pro věc America, kde jinak jednoduchý klip velice oživila kreativní práce s tabletem a super sloky hostů a ono to jde.

Diplo – Set It Off ft. Lazerdisk Party Sex

Následující klip má všechno. Je originální, nese Diplův producentský rukopis a spojení magického vesmíru a žen (hodně žen) nemůže snad vypadat lépe.

SexyTime – Lost In Translation

A abych nemusel odbíhat daleko od předchozího tématu, ženám se budu věnovat i v dalším videu. Bez špatných zkušeností s ženami by ale nevznikl klip na věc Lost In Translation od nového producentského dua SexyTime. Moje oblíbená věc.

Jay-Z & Kanye West – Niggas In Paris

Z následujícího klipu měli letos radost především epileptici. Na klipech si mocenské Watch The Throne kolabo dávalo hodně záležet a co se týká zpracování, si jejich věc Niggas In Paris místo zde zaslouží.

Danny Brown – Grown Up

Z rapových záležitostí je vždy těžké si vybírat, ale ani na chvilku jsem nemusel přemýšlet o klipu Grown Up od Dannyho Browna a jeho menšího představitele, se kterým se od jiných klipů nápaditostí určitě odlišili.

Ambassadeurs – M.O.P.E

Výborně zní a díky pestře zpracovanému klipu i dobře vypadá singl od anglického producenta, který pochází z Brightonu a říká si Ambassadeurs. Snad nejméně známý tip z mého výběru ale v žádném případě za jeho dnešní konkurencí nezaostává.

Joey Badass – Fromdatomb$ ft. Chuck Strangers

Letošní král náctiletých – new yorkský Joey Badass září. Joey stihl letos natočit hned několik klipů, ale můj nejoblíbenější jde pro video Fromdatomb$ se kterým se vrátíme do zlaté éry rapu. RIP Capital STEEZ!

Flying Lotus – Until The Quiet Comes

Nakonec moje srdcovka. Tohle je pro mě tím skutečně nejlepším, co jsem letos viděl. FlyLo točí ke svojí desce výborné a jedinečné klipy, ale tímto krátkým filmem za pomoci režíséra Kahlila Josepfa vytvořil skvostnou věc.

 


 


 

Share

Napsat komentář