Tohle bys měl slyšet – Black & Loud: James Brown Reimagined by Stro Elliot

Tohle bys měl slyšet – Black & Loud: James Brown Reimagined by Stro Elliot

James Brown a Stro Elliot? Jsem vždy velice potěšen, když lidi, které intenzivně sleduju a kupuju si jejich desky, tak že se jim daří. Stro Elliot z The Roots si vzal nelehké sousto a udělal ofiko desku, kde hlavním středobodem je The Godfather of Soul, James Brown.

Nejedná se jen o fan desku, kdy z toho chce někdo pouze ždímat peníze. Tohle je po všech stránkách oficiální deska, která vyšla pod Universal Music Group.

Remixovat klasiku je nelehký úkol, ale zde to Stro vidí jako: “Jsou žánry a podžánry, které by dnes bez něj neexistovaly. Toto je “pitva” a oslava.

A jak tato pitva dopadla?

Rozhodně tu desku nelze jen tak projet a dál. Chce to několik poslechů, jelikož když to pojedete např. v autě bez větší pozornosti, tak vám to bude znít jako jeden dlouhej track. Pokud tomu ale dáte čas, tak dostanete spojení, které je prostě super.

Stro a jeho postupy už dobře známe. Kope to, ale je to takové příjemně obalené, nerušivé. Nerušivé nemyslím to, že je to nuda, ale že tam na vás někde neřve kopák nebo zbytečně nahlas danej virbl. Zároveň poznáte, že to je Stro a to je to nejcennější. Přeci nikdo nechce znít jako milion ostatních.

10 tracků. 10 mellow záležitostí, kde vysoko řadím věci jako Turn It Up Give It Shrooms, SortaBad, Coal Sweat, Dragon Pants a Black And Loud. A jen opaku, neprojíždějte to album tak, že to proskáčete. Tohle chce poctivou pitvu.

Pak je samozřejmě další otázkou, jak moc máte najetého Jamese Browna a jeho hudbu celkově.

A furt přemýšlím, jak by to vypadalo v ČR. Kdo by byl ten český interpret, který by se dal nějakým způsobem uvést jako příklad pro pochopení této desky z hlediska toho, že ročníky 85 mínus vyrůstaly v době, kdy se na ně a ze sbírek rodičů valil funk a James Brown plné hojnosti.

Stro Elliot opět odvedl skvělou práci. Važme si producentů, jako je on, dokud jsou stále mezi námi. Pak už bude pozdě. Vinyl se dá koupit i v CZ obchodech. Jo a btw. jako producent je v ofiko kreditech uveden House Shoes.

Reklamy
Share