Tom Misch – Geography (ALBUM)

Tom Misch – Geography (ALBUM)

Je to skoro přesně 4 roky, co jsem psal poprvé o jméně Tom Misch v souvislosti s jeho remixem na DOOMa. Od té doby ale uteklo v Temži hodně vody a za ty 4 roky toho stihnul opravdu hodně.

Z no name producenta ze soundcloudu do dotáhnul po vyprodané turné a to nejen v Evropě. A dvou tejpech Beat Tape a Beat Tape 2 je tu jeho ofiko první album Geography a očekávání jsou velká.

13 věcí za účasti jmen jako De La Soul, GoldLink a dalších. Některé singly už jsme znali. A při poslechu celé desky jsem si vzpomněl na to, když jsem hodnotil jeho koncert v Berlíně, kde to na mě působilo tak, že občas míchá jablka s hruškama. A stejně to mám i tady. Misch je silnej v soulful věcech, ze kterých vzešel. Balady má taky celkem v malíku. V posledních věcech se pustil do disca. A i když se dnes na alba bohužel moc nehraje, tak já právě nechci skipovat a užít si to album celý. Ty tři styly ale na sebe naráží, takže když např. jede South of the River a pak to spadne na Movie, tak to moc nefunguje, což je škoda, jelikož Movie je silná věc.

A jak sám říká: “ Přišel jsem ze světa soundcloudu, kde máš old-school hip-hop, ale i lidi jako Kaytranada nebo Pomo, kteří dělají disco / house a k tomu jsem se já dostal nedávno.” A právě tenhle vliv je tam částečně cejtit. A jak i dodává :”Stále si udržuji svůj zvuk a nemám definovanej jeden žánr a právě o to jsem se snažil i na tomto albu.”

Přiznám se, že z celé desky nejsem úplně odvařenej tak jako z jeho předchozích a nerad bych to bral, že to je dobrá elevator music, která nikoho neurazí.

Reklamy
Share