TY NIKDY TOUR BLOG vol.1 – BRNO

pozn. redakce :

Po dohodě s www.tynikdy.cz zde budeme uveřejňovat jejich reporty z právě probíhající tour.

 

5.11.2010 – Brno – klub Mersey

Začátky tour jsou nejlepší i nejhorší zároveň. Kór když je to první oficiální tour labelu.

 

Pátek pro mě začal velice hekticky. Po čtvrtečním namáhavém setu jsem musel ráno vstávat v 7 a jel jsem do Brna sólově, protože jsem točil klip s MoreloKatr & Larou 303 na track "Spokojenost". Pohoda. Potkal jsem se s Tafrobem a Apolákem. Proběhly kecy o digitální distribuci muziky z našeho labelu, ale otázka je kdo by to kupoval?)) Asi někdo jo.

 

V klubu Mersey, který vypadal pěkně, ale hrozně těsně, jsem se zhrozil velikosti podia. Bylo buď pro 1/2 Biggieho nebo pro jednoho MCho. Prostě nejmenší stage, co jsem kdy viděl. Po zvukovkce, kdy AKA dával nejtvrdší skreče, co jsem od něj kdy slyšel. Nejlepší flow a skreče můžeš od IF slyšet na zvukovce. FNTM rozbalil merchandise a byli jsme ready na to udělat výprodej. Vše klaplo jak mělo a v 8 se začali lidi poustět do klubu. Super věc je, když je kapela ready v klubu před vpustěním lidí a může merch rozbalit a začít prodávat hned, když lidi vejdou do klubu. Lidi se pořád zastavovali u merch tablu a kupovali. Jsme bohatí.

 

Cítil jsem, že tento první večer dobře dopadne a lidi se začali shromažďovat víc a víc pod Fattem, který hrál vesměs autorský set svých nevydaných bubnů a lidi jeli hlavama. Nejvíc jel hlavou ale Inphy, a ten jednou dostane umělé obratle od státu. Ryes s Kennym měli začít už od půl 11, protože jsme psychopati a dovezli jsme do Brna bezmála 3,5 hodinovou show se vším všudy. Já jsem seděl za merch tablem celkem chvíli, ale prodal jsem hodně věcí, hodně desek "Páni kluci", tak jsem nějak tušil, že Richard s Márou dobře načnou dnešní večer.

 

Začínají show jedním z nejlepších beatů z desky "Dřív než jsem přišel"a lidi začali fungovat. Mocným fanouškem jejich show byl Restovski, který je ještě naživo neviděl. Řev úplně nejvíc. Půlhodina uběhla, atmosféra byla krutá a nastoupil muž v čepici aka Paulie Garand. Hrb mu kryl DJ Pufaz. Zahříval lid svým klasicky super setem, takže Inphy si ledoval krk. Pavel ví, co s publikem a publikum evidentně vědělo, co s Pauliem. Holky vlhly, Pavel dostal od jednoho fanouška bundu, kterou našel v popelnici, takže label začíná mít úspěch. Koncert zakončila moje nejoblíbenější pecka "Kotě", kde zpívalo naše label kotě Eki ještě líp naživo než na desce. "Tudu dudu dudu dudu dudu dudu dudu dudu dudu dudu dudu dudu ta ta ra ta ta ta". Přesně takhle začíná track "Premiéra" od Resta s Fattem a lidi to moc dobře ví. A znali texty. ARest je znal taky a sypal jak heroiňák. Premiéra má úspěch a to je dobře. Boombap shit jede. Na naši show jsem se těšil obzvlášť, protože jsem slyšel, co AKA dělal za skreče na zvukovce. Nejvíc jsem se bavil a díkybrnu, že jsem nebyl sám. Vždycky jsme měli v tomhle městě obří support, jinak tomu nebylo ani teď. Spoustu freestyle beatů a skrečů, do toho jsem ty dva vzadu supportoval, jak jen to šlo, takže skvělá rovnice. Jo a Brno zná líp slova tracku "Doma", než já. Do příště vylepší flow a dáme mega partu na stagi.

 

 

Celkem jsme vyštavili publikum. Aby ne kurva, když za sebou lidi měli asi 3 nepřetržité hodiny koncertů. Ale stejně lidi pořád řvali"Nonstop" takže jsme šli na věc. Já, Paulie, Rest, Ryes, Eki, Fatte jako DJ a šlo se na věc. Padaly klasické tracky, hymny, nehymny, ale zakončilo to "Bylo nás 4", při kterém jsem se modlil, aby vše skončilo. Byl jsem na dně s energii, čekalo mě ještě řešení honorářů a vyhazování lidí z backstage. PROSÍME za celý label. NECHOĎTE DO BACKSTAGE, POKUD NEMÁTE KAPELU. DANU BÁRTOVI BYSTE TAKY NELEZLI DO BACKTAGE NEBO JO? JESTLI JO, TAK JSTE HOVADA. Díky Brno, díky Brno, díky Brno. Vaříte u vás super Jägera!

 

Idea

 

www.tynikdy.cz

 

 


Reklamy
Share

Napsat komentář