Video: AB – Favorite Girl

Video: AB – Favorite Girl

Co mají společného jména 2Pac, Ghostface, Talib Kweli, nebo napříkald Brand Nubian? Všichni tito (a také mnozí další) během své kariéry nahráli track pro ženu jejich života – mámu. Před pár dny se k těmto vděčným synům přidal také zpěvák Aaron Abernathy (vystupující také již delší dobu pod nickem AB).

Pro všechny nezasvěcené, clevelandský rodák AB je jeden z těch multitalentů, jejichž (gospelem a starším soulem ovlivněný) hlas se vám neodmyslitelně vryje do paměti už po prvním poslechu. Jméno AB sleduji už asi od roku 2012. Tehdy mu vyšlo jeho první EP s názvem Prologue Vol. I a na něm také track Kissing You, který bezkonkurenčně řadím ho mých all time favorites, hned vedle D’Angelova „Brown Sugar“ a „Lady“, či „Find A Way“ a „Open Your Eyes“ verze od Dwele. Téměř na první poslech je poznat, že o bubny se mu stará Black Milk (jehož právě AB doprovází již nějaký pátek na turné po celém světě s kapelou Nat Turner, jakožto doprovodný zpěvák). Určitě mnozí z vás pamatují vystoupení Black Milk + Nat Turner Live Band před pár lety na Kempu – opravdový zážitek.

Aaron+%22Ab%22+Abernathy

Dříve spolupracoval taky třeba s (v poslední době na creamu nejvíce skloňovaným jménem) 14KT, Slum Village či Foreign Exchange, (Phonte ke slyšení např. na ABho druhém EP Prologue Vol. II). Ale nyní k (nové) věci. Jelikož se blíží den matek, AB se chopil příležitosti a už pár dní je venku jeho nový single „Favorite Girl“. Doufejme, že se co nejdříve dočkáme i dalších podobných senzací. Prozatím můžete ještě mrknout na jeho FB page, kde osobně ráda sleduji jeho videa s piano kity a pasážemi, co nahrává doma.

Reklamy
Share

Napsat komentář