Video: Elzhi – February

Video: Elzhi – February

Zvláštní to situace. Tenhle klenot a pro mnohé povolané jeden z nejlepších žijících lyriků Elzhi, se konečně vrátil. Opakuji. Konečně.

Po Elmatic byli všichni namlsaní na jeho další desku. Pro tu rozjel kampaň na Kickstarteru s tím, že pokud se kampaň podaří, tak album vyjde v listopadu 2013. Vybral 37 000 dollarů, ale album nikde. Hlavně neexistovaly žádné informace, tudíž to celé působilo divně a házelo na něj negativní světlo.

Když už ani po dvou letech se lidi nedočkali, objevila se na začátku tohoto roku zpráva, že ho zažalují. Od této zprávy uplynul měsíc a náhle přišlo info, že album Lead Poison vyjde v březnu a k tomu i singl Cosign feat. Skonie (produkce 14KT).

Neobjevilo se ale jen toto. Elzhi v nových rozhovorech otevřeně mluví o tom (např. pro vibe.com), že trpěl depresemi. Kořeny to možná mělo, když mu umřela matka a také, když ho (jak jinak to nazvat) vykopli ze Slum Village. Už během koncertování s deskou Elmatic (2011) prý musel skrývat, že není v pohodě. Nemohl psát a proto to trvalo tak dlouho. A jak také v daném rozhovoru uvedl, musel se vypořádat sám ze sebou. A dle všeho to vypadá, že se to prozatím daří.

V pondělí, 29.2, pustil do světa video k rok zveřejněné věci February, kterou opět produkoval 14KT. Nemohl si tedy vybrat lepší den pro uveřejnění, jelikož končí pomyslný Dilla Month. A u když je už březen, tak venku je kurevská zima.

„Oh February, February
You took a friend from me who wasn’t just some celeb you buried
He inspired us all musically
You came around and changed things, I want it how it used to be“


 

Reklamy
Share