Wun Two – Snow vol. 1 & vol. 2

Wun Two – Snow vol. 1 & vol. 2

Při novoročním brouzdání po soundcloudu a bandcampu jsem narazila na německého beatmakera Wun Two. Přiznám se, že nejdříve mě zaujal cover alba alá Josef Lada, ale po přehrání pár tracků už nebylo co řešit.

Wun Two je rodák ze Schwarzwaldu a milovník komixů, jehož jednotlivé tracky na soundcloudu čítají i přes 100 tisíc přehrání. Svou hudbu on sám vystihuje jediným slovem: „easy“. Záměrně jsem vybrala necelý měsíc staré EP „Snow vol. 2“ a rok staré EP „Snow vol. 1“. Není pak tak složité poznat, že v obou případech sampluje klasické zahraniční vánoční koledy. Několikrát zvolil například skvělou „This Christmas“ od Donny Hathaway, jež se časem dočkala ne příliš povedených coververzí. „Snow vol. 2“ mimo jiné vyšlo v omezeném počtu 500 kusů i na LP. Dále je také mimořádně k sehnání i jeho další tvorba a to jak na vinylech, tak na kazetách.

V jeho dalších počinech se snoubí ty nejvyklidněnější jazzové a soulové samply. Například jeho EPs „Waves“ či „Penthouse“ rozhodně nejsou záležitostí na jeden poslech. Své beats dnes hraje Wun Two živě v klubu Le Flah v Curychu a snad brzy zamíří i k českým hranicím.

Reklamy
Share

Napsat komentář