Není to tak dlouho, co jsme tu dělal "rozbor" tracku "Pro mý lidi". Dnes opět u Pio zůstaneme a zaměříme se na track "Rodina". Ten opět produkoval ten člověk, na kterého se můžou většina (nebo všichni) můžou koukat pouze zespoda, jelikož tenhle pán je kvalitou, nadčasovostí a trvanlivostí svých beats úplně jinde, než ty dnešní české pokusy o producenty samplující z youtube. Ahoj, je to DTonate, jehož beats k Pio prostě sedí.

Pro vznik tracku "Rodina" použil DTonate věc "Gorazón" (španělsky srdce). Tu nahrála americká zpěvačka a skladatelka jménem Carole King v roce 1973 a vyšla na albu "Fantasy". Se svým manželem Gerry Goffinem naspali v šedesátých letech nespočet věcí pro různé umělce. Její album "Tapestry" bylo v roce 1971 patnáct týdnů číslo jedna mezi alby v USA.  Billboard Magazine ji v roce 2000 jmenoval nejúspěšnější ženskou skladatelkou v rozmezí let 1955-1999, jelikož byla autorkou nebo spoluautorkou celkem 118 věcí, které se v tom rozmezí dostali do top stovky v Biiboard Hot. Sama má na kontě 25 alb, je držitelkou čtyř Grammy a byla uvedena do několika Hall of Fame.

Pamatuji, když vznikalo album "Interview" a já poprvé slyšel track "Rodina". První reakce byla, že je to takovej težko stravitelnej beat. Složitej. Ale J-Kid odvětil, že tak to má být, že přesně pro tak náročné a komplikované téma, jako je rodina, to přesně sedí. S odstupem času to vidim úplně stejně a celkově tento beat a text řadím hodně, hodně vysoko.

Samplování přináší jednu krásnou věc a to tu, že vám to otevírá dveře k jiné muzice, takže doporučujeme se kouknout po jejích albech. 

 

 

čti také:

 Zaměřeno na: Pio Squad – Pro mý lidi

Zaměřeno na: Pio Squad – Království

Zaměřeno na : Miriam Makeba – Lumumba vs Prago Union – Furt to tak máme