Dnes je ten den, kdy v pražském Futuru vystoupí pan Bilal. Pro mnoho lidí to bude jeden z dalších splněných snů. Prostě další jméno ze seznamu, které chtěli vidět. Zároveň to také bude test, jestli tato hudba tu má nějaké fanoušky a jestli to bude klíč k otevření možností tahat jsem i jiná jména podobného ražení.

Velký koncert má ale vždy mít něco na rozehřání a přiznám se, že když jsem viděl, že volba padla na Android Asteroid, tak jako nic. Vůbec je nesleduju a asi možná někdo ví, že jsem velký nepřítel crowdfundingu z hlediska hudby a první zmínku “o těch z Navigators” jsem právě slyšel skrze hithit, což je taková česká verze kickstarteru, kde vybírali na nahrávání v Abbey Road studiu a podruhé, když opět hithit právě vybírají na nové album.

I když se jedná vlastně o předplatné (u alb), tak ale i to na mně hází negativní pohled z hlediska důvěryhodnosti toho obsahu. Hudba má být i řehole. Musí to bolet. Musí za tím být vidět snaha, zapálení a hlavně obětování. Chci velký studio? Tak nebudu měsíc spát a prostě budu makat a makat a makat. A myslím, že zpětný pocit potom z dané věci je stonásobně x stonásobně větší. Zároveň proč to nepokrýt z koncertů.

Neznám nikoho z téhle kapely a nevím, jak jsou vytížení, každopádně důvod, proč píšu tenhle článek je ten, že čistě náhodou jsem v neděli při večerní cestě autem slyšel Sunday Night Cream na rádiu Expres a tam na mě něco hrálo a bylo kurva dobrý. Zvědavost tedy  velká a Shazam k mému velkému překvapení hlásí právě Android Asteroid a track That`s The Way Love Goes.

Skvělej zvuk. Zpěvák zní lehce, jak kdyby mluvil Tricky a u refrénu se samo vybaví Janet Jackson, ale to jen kvůli názvu. Na netu je k poslechu pouze live verze, ale doporučuji poslechnout studiovou verzi, která má koule a která je na jejich prvotině z loňského roku.(např. iTunes, proč neni bandcamp?). Čili s jsem celkem v očekávání, co tahle parta předvede.

A to je další důvod, proč večer zamířit do Futura.

Vidíme se tam.

Black Prince BOOMBOX
BILAL + live band /USA/
Support: Android Asteroid
DJ Robot & Radimo
Mary C

Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5.
vstup: 375,-Kč

 

 

čti také:

Bilal konečně v Praze! (středa 5.11, Futurum)

cream.cz audio #2 – 4.11.2014