16.5. se ve zlínském Golemu uskuteční pokračování akce REWIND s pořadovým číslem 7 a říkal jsem si, že musím pozvat jméno. Předchozí akce byly fajn, zakončila to GoldieLocks (rozhovor zde). Dalším, kdo teda zahraje, není nikdo menší než Rusko. Není možná potřeba až tak představovat, dole budete mít pár videí. Je to pro mě čest jakkoliv s ním spolupracovat. Jenom zajímavost pro lidi, kteří si myslí, že booking je jednoduchá věc. Trvalo mi to přes půl roku ho zabookovat a s jeho managementem jsem si vyměnil víc e-mailů než kdy jindy. Ok, takže exkluzivně přináším rozhovor se samotným Ruskem! Přijedete?

1. Jsi světově známý dubstep producent. Proč sis vybral zrovna dubstep?

Já jsem si ho vlastně nevybral, byl to spíš přirozený vývoj někde uvnitř. Produkoval jsem hrozně moc let dubovou muziku, které jsem říkal “digidub”. A potom jsem viděl naživo hrát Digital Mistikz v Sub Dub Clubu v Leedsu, což mi dalo hodně inspirace do dubstepu. Ale stejně bych neřekl že DMZ jsou “dubstep”. Nazval bych to opět přirozeným vývojem dubové muziky, která je prostě zkurveně šílená!

2. Vydal jsi hodně 12″ singlů na vinylech, ale teď hraješ převážně digitální formou. Stále respektuješ vinyl?

Pozor, stále vydávám vinyly a ješte jich vyjde spoustu v roce 2009! Hraju střídavě z vinylů a digitálně. Pro styl, který hraju si myslím, že je digitální forma v pohodě, ale pro více “sub low dub” styl muziky, kterou hrajou DMZ nebo Kode9 je asi potřeba vinyl. Takže chápu, proč pořád hrajou z toho. Máš prostě lepší zvuk. Vinyly jsou ale moc těžké, zároveň potřebuju masáž:)

3. Máš v plánu do budoucna spolupracovat s nějakou živou kapelou?

Ou, moje live show, kterou jezdím, se skládá z Ruska, jeho baskytary, microkorgu a sampleru. Na albu, které přijde co nevidět jsou hosti jako můj MC Rod Azlan, Santogold, Chali2Na (čekujte www.myspace.com/ruskonfire, právě track s Chalim nahodil) a další a další, ale ty nemůžu přece prozradit!! Pracuju s vokalistkama jako Estelle, Kid Sister, měli byste sledovat tyhle věci!

4. Dubstep je u nás hodně populární a je tu spoustu krutých producentů. Myslíš, že bude dubstep ve světě navždy?

Víš co, dub je a bude kolem nás navždy. Je v technu, Dnb, je v každé formě elektronické muziky kolem nás. Takže jo. Myslím, že bude navždy! Dělá teď boom stejně jako dělalo techno nebo Dnb.

5. Jaká část muziky je ti nejbližší? Studio, live sety nebo práce v rádiu?

Řekl bych, že ve studiu, jsem totiž kreativní geezer:) Hraju na saxofon, kytaru, takže tvoření je můj favorit. Chápeš? Ale když jsem týden, nebo dva bez show, tak úplně šílím! Nemůžu popravdě žít bez show!!!

6. Kde se ti nejlíp hraje?

Miluju Leeds v severní Anglii. Pocházím odtud, takže dav je vždy šílený a obří. A je mám zároveň možnost vidět staré známé, je to fajn protože jsem teď nejvíc busy. A taktéž miluju Belgii, protože tam dělají dubstep mejdany už léta, takže celá země je šílená po mojí muzice!

7. Co můžou lidi v Čechách čekat od Ruskova setu? Hlavně tvoje tracky? Nebo hraješ i dost věci od tvých kámošů?

Dokončuju tu desku, tak určitě z ní něco zazní. Musím přece zkusit všechny ty věci s vokálama. Jsem zvědav, jak to bude znít. Mám taky hodně nových věcí od Skreama a Jakese. Budu hrát spoustu demo verzí svých nových tracků, které nikdo nikdy neslyšel, takže jo, nakopu prdele!