A když tihle spustěj Kendricka Lamara, tak jako jo. Butcher Brown – Triple Trey (album, 2022)

A když tihle spustěj Kendricka Lamara, tak jako jo. Butcher Brown – Triple Trey (album, 2022)

Když se řekne Richmond, naskočí mi ten, co je kousek od Oaklandu, což je to místo, kde nechceš večer vystoupit z posledního metra. Další je ale taky ve Virginii a k němu mi naskočí lidi jako Skillz a D’Angelo. A taky tam působí parta Butcher Brown.

Tahle parta funguje od 2013 a pokud se je pokusim narvat do nějaké škatule, tak to bude big band jazz, kdy hodně dělaj covery známejch věcí, což někdy všeobecně u takových projektů nudí k smrti a vidim v tom pouze vychcanost se záměrem vydělat nějaké dukáty. Někdy to ale sedne a to se někdy děje i u Butcher Brown.

Nějaký covery jsou i na desce Triple Jay (vyšla 16.9.2022). Intro a outro je Kendrickovo “How Much A Dollar Cost” a nutno říct, že tahle verze řeže. Mám velkou slabost pro zvuk, kde se mísí trumpety, trombóny, tuby a klidně i lesní rohy. Tady je to dáno i tím, že na celé desce hostuje parta  R4ND4ZZO BIGB4ND, kterou možná znáte ze socek za pandemie, kdy jejich videa (koukni) celkem jela.

Další cover je, jak tam jsou ty lyrics “Live from Bedford-Stuyvesant, the livest one representing BK to the fullest” a ty všichni známe, takže víme, co to je za cover.

Moje oblíbená je Freeze Me, což je takovej cover na originál od Tennishu, což je další host této desky. Škoda, že takto nezní celá deska.

“Over the years, everything about this band has become more refined and mature — from the playing and producing to recording — but the soul was there from the beginning, we already had the spark.”

RANDAZZO (Butcher Brown)

Každopádně je dobré, že album zní tak, jak kdyby jste byli na jejich koncertu s kvalitním zvukem. Co je nuto ještě dodat, že cover vytvořil Lou Beach, což je famous designer, kterej např. udělal i cover pro album Heavy Weather (1977) od Weather Report.

Určitě to stojí za poslech. Otázkou jen zůstane, kolik poslechů tomu každej dá. Vyšlo i na vinylu.

Butcher coming, n…. Brown.

 

Butcher Brown – Triple Trey (album, 2022)
Reklamy
Share