Slovenský fenomén Aron aka AronTheBassist má venku EP, které vůbec nezní lokálně a to je potřeba PODPODOVAT.

Slovenský fenomén Aron aka AronTheBassist má venku EP, které vůbec nezní lokálně a to je potřeba PODPODOVAT.

Aron. AronTheBassist, Aron the Future. Kdo se někdy zajímal o hudbu všeobecně, musel někde na toto jméno narazit. Vždy se to jen lišilo jeho věkem, jelikož většinou to byly titulkové poutáky alá Seven year-old Slovak bassist already famous in California atd.

Víme, že je z hudební rodiny a  že jeho bratr se skvělej bubeník. Víme, že chtějí bejt a jsou worldwide a že často jezdí do států, jelikož kontakty face to face jsou nejvíc.

A jelikož tohle jméno už vnímám dlouho, tak jsem vždy jen přemýšlel, jak to vlastně celé je. Je to styl alá jako u sportovní rodiny, kdy tatínek dá syna na hokej a udělá všechno proto, aby byl jeho syn jednou draftovanej do NHL? Pamatuju si i takové ty články, jako podpořte finančním obnosem Aronovu hudební cestu. Toho já nejsem moc příznivcem, jelikož zastávám pravidlo, že když něco chceš, tak si na to vydělej.

Nutno podotknout, že to neberu nějak negativně, jelikož Aron je případ, kdy ho tu máme jakoby na očích a informace se vždy dají nějak zjistit, což se nedá říct o zahraničních interpretech, o kterých většinou známe jen tu hudbu, ale vůbec neznáme to pozadí. A možná, že kolikrát je to i dobře.

Základ všeho je talent a ten on má. Druhá věc je na tom dřít, což se asi děje. Osobně chci úplně přeskočit to, co by někdo vypíchnul na prvním místě a to jsou čísla. Ano, 480k na IG je ok, ale je to pak k hovnu, pokud si jen ten “to dítko s baskytarou, které sdílí Timbaland atd”. Je to pomíjivé. To samé všechny ty covery na jeho youtube, kdy některé mají milion views. Ono to vypadá hezky, ale těch “zázračných děti, co umí na něco hrát je plnej youtube”.

A opět dodávám, že to neshazuju, jen každá věc má rub a líc a mě úplně sere to přemejšlení v číslech. Pro umělce má být hlavně gól mít např. 500 lidí na koncertu.

Když konečně přejdu k EP The Seed, tak je super, že to nezní jak česká liduška nebo nudnej pokus o “světovej zvuk”, kterej furt zní buransky. Tady je slyšet, co si jede a že to budou jména jako Robert Glasper, D’Angelo. atd. Mě to hodně připomíná desku DJ Jazzy Jeff – M3, kdy to přesně bylo o soulful produkci a poznaných MCs / zpěvácích.

A tady to zní sakra dobře a např. taková Fall 4 U vám hned nasadí stank face, jelikož je to naléhavé až do Komárna. Co považuji za obří věc je to, že na tomto šesti-trackovém EP hostuje totální veličina Derrick Hodge. Baskytarová ikona, jehož basa hrála na deskách lidí jako Common, Bilal a další. Tohle se fakt povedlo.

V Komárnu vzniká světová muzika a já doufám, že je tohle stále začátek velkého příběhu.

PS: A bacha na ty jména pro streamovací služby. Áronů tam může být tolik, že je to pak těžko vyhledatelné.

Reklamy
Share