AbJo – #VIBRA

AbJo – #VIBRA

Nejsem úplně fanoušek veškeré muziky, která vychází na Soulection. Zároveň ale tahle parta okolo Joe Kay má můj maximální obdiv a respekt. Z lokálního projektu na soundcloudu to dotáhnout na show na Apple Music, mnoho releasů a dnes už akcí po celém světě, to nelze přehlédnout a ingonrovat.

Do početné rodiny Soulection patří i beatmaker AbJo ze San Diega. Ten má na kontě přes 10 releasů a dnes už též hraje po celém světě. V roce 2014 vydal Vibração Comigo (Vibe With Me), což bylo 7 věcí, kde se čistě nechal inspirovat brazilskou hudbou nebo producenty, kteří jí samplovali (Madlib, J Dilla, DOOM atd.)

Na začátku července tohoto roku na to navázal a vydal 10 tracků, kde si po svém pohrál s těmi provařenými samply od velikánů jako Arthur Verocai nebo Fela Kuti. Ono taky, když prostě slyšíte Na Boca do Sol, tak tato věc vás samo od sebe vystřelí do vesmíru s pocitem, že svět je aspoň na chvíli v pořádku. A to samozřejmě platí i o dalších věcech. Ne všechny jsou brazilské. Např. v tracku Ache O Caminho (for Dilla & Phife Dawg) je použit sampl od Angličana jménem Steve Howe a  jeho Will O‘ The Wisp, kterou Dilla použil pro track s Phat Kat na Weclome 2 Detroit. A ten sampl je tak neskutečnej. Cejtíte totální úzkost, ale zároveň štěstí zároveň. Další  nebrazilskou věcí je třeba použití E=MC² od Itala Giorgio Morodet atd.

Každopádně už jen výběr samplů a jejich zpracování dělá z #VIBRA výbornej počin, který by neměl uniknout tvému uchu.

PS1: AbJo už od mala hrál na hudební nástroje jako jsou housle, klavír, bicí a hrál po dobu raných studií v různých školních orchestrech.

PS2: Jeho bratranci mají produkční tým THC, který produkoval pro lidi jako Kendrick, Schoolboy Q, Dom Kennedy atd.

PS3: Nejhorší je, když si při psaní článku nemůžete vzpomenout na daný sampl a hodinu strávíte s prohledáváním vinylů, jelikož přece tohle na 100% znáte a jen si v danou chvíli nemůžete vzpomenout. V tomto případě šlo o Will O‘ The Wisp. SO pro Petijee, který pomohl ukončit tento chvilkový zmar.

Podpoř na bandcamp:

AbJo - Vibra

Reklamy
Share