Record Stores: Amsterdam

Record Stores: Amsterdam

Když se řekne Holandsko, tak především Utrecht je díky každoroční vinylové burze obrovským lákadlem pro všechny vinylové závisláky. Taky Amsterdam se má čím chlubit. Zde je pár tipů na shopy, bez jejichž návštěvy z tohoto města nemůžete odjet. V případě, že víte o dalších record shopech, doplňte níže do komentářů.

4

Waxwell Records (Gasthuismolensteeg 6)

Osobně mě nejvíce uchvátil vinyl shop Waxwell Records, ať už skvělým výběrem všech možných žánrů, tak pečlivým uspořádáním vinylů do kategorií a v neposlední řadě více než přijatelnými cenami.  Například 2 LP Diamond D za 10 Eur + další nálezy za „pár drobných“. To chceš.

10 7

8

Rush Hour Records (Spuistraat 116)

Jen kousek od Red District je menší, (ale dle mnoha zdrojů nejlepší amsterdamský) obchod Rush Hour. Je zde spíše větší výběr elektronické hudby, ale narazit zde můžete také na opravdové klenoty. Bylo zde také v nabídce mnoho evropských počinů od našich oblíbenců, jak jsou Betty Ford Boys či Klaus Layer.

IMG_9730

IMG_0020 13

 

Distortion Records (Westerstraat 244)

Kdo by chtěl zažít the real diggin‘, i v Amsterdamu je to možné. A to v record shopu Distortion. Chlápek, co mu obchod patří je buď největší žijící bordelář, nebo mu denně vozí náklaďáky plné desek. Jinak si neumím vysvětlit všechny ty hromady ještě nevybalených vinylů v kartonech, které přepadávají sotva kolem nich projdete. Zavřít se tam na měsíc na 24 hodin denně by asi nestačilo.

1

12 2

Back Beat Records (Egelantiersstraat 19)

Necelých 5 minut jízdy na kole od Distortion narazíte na Back Beat Records. Tento shop zase uchlácholí milovníky klasiky – blues, jazz, funk – tolik slavných samplů na jednom místě, že by se člověk zbláznil.

5

3 6

Tip: Pokud vám náhodou kvůli všem těm kvantům vinylů rupnou nervy, zajeďte se odreagovat a uklidnit na nedaleký výlet na západní pobřeží (např. do města Zaandvort). 

IMG_9907

Čtěte také:
https://www.cream.cz/record-stores-san-francisco/

https://www.cream.cz/recordshopy-a-dalsi-spoty-v-new-york-city/

https://www.cream.cz/recordshopy-v-londyne/

https://www.cream.cz/record-stores-berlin/

 

Reklamy
Share

Napsat komentář