Record Stores: London

Record Stores: London

Poslední dobou je Londýn mnohdy cenově i časově dostupnější než je například pro Moraváky Praha. Pokud tomu tak opravdu je, nic nám nebrání tomu vyrazit na pár dní přes La Manche na menší prohlídku místních vinylshopů. Co se týče jednotlivých čtvrtí Londýna, největší hustota shopů je v části Soho. Kolikrát se ale spíše vyplatí urazit nějaký kilometr navíc (například do Notting Hillu), kde můžete narazit na totální vinylový ráj, odkud se vám bude jen těžko odcházet.

br (2)

Reckless Records

V části Soho tento zářivě oranžový recordshop určitě nepřehlédnete. Ceny některých desek byly fakt přestřel, ale dá se tu najít i něco za „normální“ ceny. A pokud máte svůj budget, vždy jde něco vyhrabat u kasy v bedně za 1 libru.

rec

rec3  rec2

Sister Ray

Hned po vstupu nás odradil pohled na asi tisíce CDs a žádný vinyl. Když už jsme to chtěli zabalit, všimli jsme si v zadní části obchodu malých schůdků směrem dolů. Oddechli jsme si. I přesto ale asi jeden z nejdražších shopů v Sohu.

ray  ray2

Sounds of The Universe

Na tento vinylshop nám zbyla už jen poslední půl hodina před zavíračkou, což je škoda. Kromě super výběru nových vinylů v horní části jsme v basementu narazili na velké množství secondhand desek i hudebních knih a magazínů.

sou

Rough Trade

Stejný koncept, jaký jsme poznali v USA. Kromě desek, kazet, CDs  je možno pořídit knihy, magazíny, DJ příslušenství, foto doplňky a další. Nachází se na Brick Lane. A po dlouhém digginu se můžete občerstvit třeba ve stylovém Cereal Killer Café, kde vám paní s modrými vlasy ráda připraví vaše oblíbené cornflakes. Samotná Brick Lane je díky street artu dokonalou pastvou pro oči. Nevynechte ani nedalekou Hanbury Street.

br  br3

Music & Video Exchange

Naprostý klenot mezi všemi londýnskými vinylshopy. Kromě neuvěřitelného výběru nejen hip hopových nosičů, skvělých cen a bezvadného stavu desek, vlastní tento shop týpci z labelu Restless Soul. Phil Asher (jeden ze zakladatelů, na fotce níže), totální zapálenec a srdcař by si s námi o hudbě povídal snad doteď, kdybychom už nemuseli jít zas o dům dál. Takhle to má vypadat.

ex2

ex4  ex

ex3

Více na http://www.instagram.com/loveandrecords

Čtěte také:

https://www.cream.cz/recordshopy-a-dalsi-spoty-v-new-york-city/

Reklamy
Share

Napsat komentář