Anita Soul debutuje, slovenské soulové zpěvačky mají velkou konkurenci

Asi před rokem jsem touto dobou stále čekal na rozhovor s jednou z nejzajímavějších zpěvaček v Česko-Slovensku. Bohužel se nakonec neuskutečnil, a s debutovým albem Anity Soul to vypadalo stejně. Začátkem prosince se nicméně stejnojmenná deska konečně objevila na pultech, a pokud si potrpíte na domácí soulovou tvorbu, nemohu jinak než doporučit.

 

Vy zřejmě budete znát Anitu z Rytmusovy skladby Romales Kamen, kterou najdete mimo jiné na výběrovce Si Zabil, anebo z televizních pořadů jako Bailando, Hit storočia či Môj najmilší hit, případně muzikálu Cigáni idú do neba. Já jsem se s ní seznámil na brněnském JazzFestu v roce 2007, kde se s kapelou Deep´n Space postarala o jeden z nejlepších koncertů toho ročníku. Ostatně není se čemu divit, když předskakovali i Black Eyed Peas na jejich bratislavském vystoupení.

 

Přečti reportáž z koncertu Deep’n Space na Jazz Fest Brno 2007

Členové souboru Deep´n Space se samozřejmě podíleli i na zpěvaččině sólu, a sice konkrétně se jedná o Eugena Vizváryho, Martina Valihoru, Juraje Grigláka, Marcela Palondera a Radovana Tarišku, což jsou všechno velmi známé pojmy ve světě hudby. Pokud jde o další jména, určitě bychom měli zmínit producenta Toma Popoviče, jenž má na svědomí podklad pro připravovaný druhý singl alba Chýbáš.

 

Co se týče desky jako takové, setkáváme se zde se směsicí různých žánrů. Některé skladby jsou osvědčeně funkové či soulové, jiné velmi moderní a taneční, přičemž nechybějí ani balady. Všechny pak byly výborně napsány, zahrány a zazpívány, ovšem jak si posteskl jistý slovenský kritik, album postrádá osobité podání, jež by Anitu Soul oddělilo od ostatních zpěvaček, to znamená, že není až tolik výjimečné. Pod to bych se mohl podepsat, pokud bychom se bavili v celosvětovém kontextu. V případě, že zůstáváme v naších zemích, troufnu si tvrdit, že takhle dobrou desku natočil jen málokdo.

 

Udělejte si obrázek sami. Album Anita Soul obsahuje celkem deset skladeb, včetně hitu Láska a aktuální singlovky Já a ty, a vydáno bylo u společnosti EMI/Monitor. Příště album Deep´n Space? Za to bych byl velmi rád. Peníze ani sláva z toho sice nekoukají, ale výbornou muziku umějí. Inu, uvidíme.
 

tracklist:

01. Intro
02. Love Is All That Matters
03. Bubble Popping
04. Zhasnem svetlá
05. So mnou sa smej
06. Máme čas
07. Ja a Ty
08. Láska 07: AnitaSoul&Marcel Palonder
09. By The Grace Of God
10. Disowners Of Love

 

 

 

 

 

Share

Napsat komentář