BLACK MILK: „Evropa oceňuje skutečný hip hop mnohem víc.“

BLACK MILK: „Evropa oceňuje skutečný hip hop mnohem víc.“

První rozhovor na Douru a hned s Black Milkem. Nadšení se mísí s nervozitou, když pouhých 10 minut po strhujícím koncertu pro více než 4000 lidí stojím vedle něj, propoceného, vyčerpaného a nadšeného, a žádám jej o pár minut. Může to odložit na později, může to zrušit úplně, ale on to neudělá. Zvedne se z krabice, na které sedí, vezme si vodu a řekne, že jasně.

Je maximálně příjemný. Nezná nic jako rozmary. I přes to, že od vydání desky udělal (doslova) stovky interviews, baví se úplně normálně přirozeně a nemá žádné strojené odpovědi.

Hovoří několik minut – o připravované desce s Guilty Simpsonem a Sean Pricem, rozdílu mezi evropskými a americkými fanoušky i o tom, že se těší na Hip Hop Kemp a M.O.P..

Během koncertu jsi říkal, že tohle (Dour festival) bylo zatím nejlepší vystoupení na turné. Vidíš nějaké rozdíly mezi evropským a americkým publikem?

Evropané, nechci to říct, ale oni oceňují skutečný hip hop mnohem víc než lidé v Americe. Tam je sice pořád hodně fanoušků, ale pak přijedeš za moře a tady to je prostě úžasný. Mnohem víc lidí, kteří uznávají věci od 80. přes 90. léta a poctivý hip hop. Miluju to. Jsem tady poprvé a chvíli tady zůstanu. Je to tu úplně jiný.

Ale album si vede velmi dobře i v Americe.

Jo, určitě. Nepochop mě špatně, dostává se mi doma vřelého přijetí, jen je nádherný vědět, že se má muzika šíří přes takové vzdálenosti. Je neuvěřitelný to sledovat. Znají slova, mají sebou desky, podporují tě. To je krutý.

Baví tě ještě dělat rozhovory? Od doby, co deska vyšla, jsem jich s tebou četl snad 50.

Jo, jo (smích).
Je to neuvěřitelný. Black Milk byl úplně všude.

Přesně tak. Přesně tak.Je to fakt šílený. Je toho spousta – koncerty a tak. Pořád se snažím nahrávat, připravuji další projekty, které by do konce tohoto, možná začátkem příštího měly vyjít.

A co recenze? Čteš je? Nebo to je spíš o tom být sám spokojený?

Dřív jsem četl rozhovory, teď už moc ne. Vím, co jsem říkal. Dokud mě budou lidi podporovat, tak to je v pohodě.

Dneska večer tady budou vystupovat i interpreti ze Stones Throw Records spolu s Guilty Simpsonem, musím se tě tedy zeptat na tvé album spolu s ním a Sean Pricem. Kolik už máte nahraných tracků?

Máme hotových tak 10 věcí a pořád pokračujeme. Vyjde to na přelomu letošního a následujícího roku. Před tím ale určitě půjde sólo od Guilty Simpsona.

A bude to vycházet na Fat Beats Records?
Jeho deska?
Ne, ta vaše kolaborace i s Sean Pricem?
Ta půjde přes Duck Down.
Žiješ pořád v Detroitu, ne?

Ano, pořád v D (etroitu).

Přemýšlel jsi někdy o stěhování třeba do New Yorku? Patříš pod Fat Beats, pracuješ se Seanem Pricem, bylo by to pochopitelné.

Kdysi jsem přemýšlel, že bych se odstěhoval někam na východní pobřeží, ale nakonec jsem to zavrhl. Zůstávám v Detroitu, jsem tu spokojený, nic mi nechybí.

Poslední věc. Vystupuješ na Hip Hop Kemp koncem srpna. Víš o festivalu něco?

Kde to je?
V České republice.

Jo, jasně. Budou tam hrát M.O.P., ne?

Jo, pak i Redman, Heltah Skeltah, Masta Ace a další.

Něco jsem slyšel. Budu tam. Těším se.

Já taky.
Díky. Měj se. Peace.
Reklamy
Share

Napsat komentář